מתוך הסרט "ולריה מתחתנת"
צילום: גיא רז

הוכרזו המועמדים לפרס אופיר: "ולריה מתחתנת" ו"קריוקי" מובילים

עוד במועמדים: "לאן נעלמה אנה פרנק" של ארי פולמן, "בתולים" של מאור זגורי • מועמדויות גם ל"מחברות שחורות" ו"סבוי" של כאן 11 • הטקס יתקיים ב-18 בספטמבר
דורית אסרף מזרחי
10 באוגוסט 2022
15:46

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה הכריזה היום (רביעי) על המועמדים בטקס פרסי אופיר לקולנוע. את רשימת המועמדים מובילים הסרטים "ולריה מתחתנת" של מיכל ויניק ו"קריוקי" של משה רוזנטל, עם 14 מועמדויות לכל אחד. שני הסרטים יתמודדו זה מול זה גם בקטגוריית הסרט הטוב ביותר והבימוי.

מלבדם יתמודדו בקטגוריית הסרט הטוב, ועל האפשרות לייצג את ישראל בטקס פרסי האוסקר של 2023, הסרטים: "הדרך לאילת" של יונה רוזנקיאר, "סינמה סבאיא" של אורית פוקס רותם" ו"איפה אנה פרנק" של ארי פולמן. בקטגוריית הבימוי יתמודדו אורית פוקס-רותם, יונה רוזנקיאר, מיכל ויניק, משה רוזנטל וגם מאור זגורי על "ביכורים" - סרטו האוטוביוגרפי הראשון באורך מלא. החמישה מועמדים בפעם הראשונה בקטגורייה.

בקטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר מתמודדים - ששון גבאי על "קריוקי", יואל רוזנקיאר על "הדרך לאילת", יעקב זדה דניאל על "ולריה מתחתנת", מאור לוי על "בתולים" ומוריס כהן על "השתיקה". על פרס השחקנית הראשית הטובה ביותר מתמודדות לבנה פינקלשטיין על "השתיקה", לנה פרייפלד על "ולריה מתחתנת", ריטה שוקרון על "קריוקי" ודאנה איבגי על תפקידיה בסרטים "סינמה סבאיא" ו"סבוי".

איבגי וגבאי זכו בעבר בשלושה פרסי אופיר. אם ייזכו גם השנה, יהיו השחקנים המעוטרים ביותר בתולדות הטקס.

על פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר מתמודדים "מחברות שחורות" של כאן 11, "המצלמה של ד"ר מוריס" של יס דוקו, ושלושה סרטים של הוט 8 - "טנטורה", "ענת גוב, על החיים ועל המוות", ו"אשת חיל".

טקס פרסי אופיר יתקיים ב-18 בספטמבר, וישודר בקשת 12.