אחוזת מאר-א-לאגו, הנשיא לשעבר טראמפ, ארכיון
צילום: רויטרס

דיווח: "ה-FBI חיפש באחוזת טראמפ מסמכים שקשורים לנשק גרעיני"

על פי הוושינגטון פוסט, לא נמסר מה המידע המדוייק • אמש פנה משרד המשפטים לבית המשפט בפלורידה וביקש להסיר את האיפול מעל צו החיפוש
נתן גוטמן
12 באוגוסט 2022
03:22
עודכן ב 15:54

בין המסמכים שהנשיא לשעבר דונלד טראמפ החזיק שלא כחוק באחוזתו בפלורידה היו גם כאלה שכללו מידע על נשק גרעיני, כך דיווח הלילה (שישי) עיתון הוושינגטון פוסט מפי גורמים המעודכנים לגבי חקירת הנשיא. בדיווח לא נמסר מה המידע המדוייק, אבל צויין כי המסמכים היו מסווגים ונגעו ליכולות הנשק הגרעיני של ארצות הברית.

אמש פנה משרד המשפטים לבית המשפט בפלורידה וביקש להסיר את האיפול מעל צו החיפוש שהוצא לביתו של טראמפ. בית המשפט ביקש לקבל עד מחר את הסכמתם של עורכי דינו של טראמפ. אם אכן יסכימו לא תהיה מניעה לפרסם את הצו. צו זה אמור לכלול פרטים בנוגע למטרת החיפוש שבוצע בביתו של הנשיא לשעבר.

אמש דיווח עיתון הוול סטריט ג'רנל כי פשיטת ה-FBI על ביתו של דונלד טראמפ בפלורידה נעשתה בעקבות מידע אנונימי שניתן על הימצאותם של מסמכים מסווגים באחוזתו. ההערכה היא כי לשירות הביון האמריקני היה מודיע במעגלו הקרוב של נשיא ארצות הברית לשעבר. 

התובע הכללי האמריקני אישר אתמול שה-FBI חיפש בביתו של טראמפ. עותקים של צו החיפוש, ושל הרכוש שהתקבל, הועברו לידי יועציו המשפטיים של טראמפ. משרד המשפטים יפרסם לציבור את הצו בשל "עניין ציבורי משמעותי". עוד הוסיף כי אישר אישית את החיפוש בבית טראמפ.