זירת התאונה בירושלים, אמש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קרב גרסאות בין אגד לנהג: "האוטובוס תקין לחלוטין"

נהג האוטובוס טען בחקירתו שדיווח לממונים באגד על תקלה. גורמים באגד ובמשרד התחבורה אמרו לכאן חדשות: האוטובוס נבדק פעמיים סמוך לאירוע ונמצא תקין לחלוטין • הנהג חשוד בגרימת מוות ברשלנות, הוא שוחרר למעצר בית בן 5 ימים
סולימאן מסוודה וורד פלמן
12 באוגוסט 2022
15:21
עודכן ב 20:21

נהג האוטובוס שהידרדר אמש בירושלים, וגרם למותן של אם ושתי בנותיה, טען בחקירתו שדיווח על תקלה. גורמים באגד ובמשרד התחבורה אמרו לכאן חדשות שהאוטובוס עבר בדיקה ביום התאונה וביום שקדם לה, ונמצא תקין לחלוטין - כך פורסם הערב (שישי) במהדורת השבוע בכאן 11. בחקירה עלה גם החשד כי בניגוד לתקנות, הנהג לא דומם  את המנוע לפני שירד לבדוק את הבעיה.

הנהג, שחשוד בגרימת מוות ברשלנות, נשלח למעצר בית בן חמישה ימים בתום חקירתו. לדברי הנהג, זמן קצר לפני התאונה הוא דיווח לממונים עליו באגד על תקלה בדלת תא המטען, והורה לנוסעים לרדת ולעבור לאוטובוס אחר. לאחר מכן הוא ניסה לפתור את הבעיה בתא המטען ונגע בקופסת החירום, מעשה שגרם לדבריו לשחרור בלם היד של האוטובוס ולתוצאה הטרגית. בוחני תאונות של המשטרה בודקים את גרסתו.

הרוגות התאונה ברחוב שמגר, שושנה גלושטיין ובנותיה חיה-שרה בת ה-7 וחנה בת השנתיים, הובאו היום למנוחות. האם שושנה הייתה בהריון מתקדם. בבתי החולים בירושלים מאושפזים שמונה פצועים מהתאונה. עדיין נשקפת סכנה לחייה של צעירה כבת 20. במהלך הלילה היא עברה כמה ניתוחים בבית החולים שערי צדק. בין הפצועים שמצבם בינוני שלושה ילדים ותינוק בן תשעה חודשים.

בוחן התאונות הראשי של אגד, פרדי הרשקוביץ, אמר בריאיון לכאן רשת ב כי האוטובוס עבר בבוקר התאונה את בדיקת הבטיחות החודשית הנהוגה בחברה ונמצא תקין. "הנהג מיומן ומנוסה, עובד באגד כבר 18 שנים. בחמש השנים האחרונות לא נרשמה לחובתו שום עבירת-תנועה", אמר בריאיון לליאת רגב.

האזינו לריאיון של בוחן התאונות בתוכנית "בחצי היום"