-
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

נורית הירש בת 80: "מברכת על זה שהשירים שלי מחזיקים מעמד"

המלחינה והיוצרת נורית הירש מספרת בריאיון ל"תרבות יום ו'" בכאן רשת ב איך זה מרגיש שדור רביעי גדל על שיריה - ואיזה מוזיקאים חדשים היא מעריכה?
תרבות יום ו' עם עומר בן רובי
13 באוגוסט 2022
09:02

בגיל 80, המוזיקאית וכלת פרס ישראל נורית הירש מחזיקה בגוף עבודה של שישה עשורים עם כמה מהקלאסיקות הגדולות של המוזיקה הישראלית, בהן "בלדה לשוטר", "חשמל בכפות ידיך", "בשנה הבאה" ועוד רבים וטובים.

האזינו לריאיון המלא עם נורית הירש בכאן רשת ב

לצד זאת, כתבה גם שירי ילדים רבים ועל זמניים כמו "מקהלה עליזה" ו"ברבאבא". בריאיון לעומר בן רובי בכאן רשת ב, היא מספרת איך זה מרגיש כשדור רביעי של ילדים גדל על שיריה: "מברכזת על זה שהשירים שלי מחזיקים מעמד. כל בית ספר נותן מהיצירות שהוא מכיר". 

"אני עצמי לא חוגגת אף יום הולדת שלי, אבל חוגגים לי", מספרת הירש. "בפעם הראשונה ששמעתי לפני שבועיים איזה קריין ברדיו אומר מזל טוב לנורית הירש בת ה-80, פשוט הבנתי שהמסכה ירדה וכל עם ישראל יודע שאני בת 80. אני אף פעם לא ציינתי את גילי כי זה היה עוד תאריך ביומן, אבל 80 זה מספר קשה לעיכול. אני לא מזהה את עצמי עם המספר הזה". 

הירש סיפרה על החפץ הקרוב ביותר ללבה, שהפך גם למזוהה ביותר עמה - הפסנתר: "מגיל 7 הפסנתר ואני אחד הוא. כשאני עצובה אני מנגנת, וכשאני שמחה אני מנגנת. כל יום אני מתאמנת לפחות שעה ביום. הוא החבר הכי טוב שלי". 

המוזיקאית והמלחינה הוותיקה הוסיפה כי היא מעודכנת מאוד במוזיקה הפופולרית העכשווית: "יש המון כישרוניים. אני מאוד אוהבת את חנן בן ארי, יש לו מנגינות נהדרות. אני אוהבת גם את יונתן רזאל, יש לו נעימות מהנשמה".