זירות תאונה
צילומים: יונתן זינדל, פלאש 90; זק"א

לא רק כסף ותשתיות: למה יותר הולכי רגל מתים בדרכים?

מתחילת השנה נהרגו בישראל 228 בני אדם בכבישים, 70 מהם הולכי רגל. מדובר בעלייה של 22% לעומת התקופה המקבילה אשתקד - והיעדר תקציבים הוא לא הגורם היחיד לזינוק החד
סולימאן מסוודה
13 באוגוסט 2022
22:54

הקטל בדרכים: מתחילת השנה נהרגו 228 בני אדם בכבישי ישראל, 19 מתוכם נהרגו רק בשבוע האחרון. מתוך ה-19, כמחצית מההרוגים היו הולכי רגל. מתוך 228 ההרוגים, 70 הם הולכי רגל, לעומת 57 בתקופה המקבילה בשנה שעברה - עלייה של 22%. הקבוצות הכי פגיעות הן קשישים וילדים, ואם משווים את ישראל לעולם מגלים עד כמה המצב חמור: מספר ההרוגים בני 65 ומעלה בישראל הוא פי 2.2 משיעורם בOECD, ומספר הילדים – פי 2.7.

אז מהן הסיבות למספר הגדול כל כך של הרוגים בקרב אלה שלא החזיקו בהגה? קודם כל, כסף. עד הממשלה הנוכחית, מי שהיה אחראי לתקציב התחבורה בתוך הערים היו העיריות עצמן - ולא כל עירייה יכולה להרשות לעצמה להשקיע מספיק בתשתיות. התוצאה: מדרכות צרות ורעועות, היעדר שבילי אופניים, ומעברי חציה מסומנים שכמעט ולא קיימים בערים העניות. ומשרד התחבורה? לו יש תקציב מכובד של 36 מליארד שקלים, אבל רק 2 מיליארד שקלים מושקעים בבטיחות בדרכים.

אז מה הפתרון? מספר ההרוגים בתאונות דרכים בכל שנה בישראל לא השתנה משמעותית, אבל מספר המכוניות החדשות שמתווספות לנפח התנועה מגיע ל-180 אלף בשנה, ולכן צריך לתמרץ את הנוסעים לעבור לתחבורה ציבורית. אבל בסופו של דבר צריך להודות שתרבות הנהיגה בישראל היא מהגרועות שיש. אפשר לוותר על טלפון במהלך הנסיעה, וזה לא יזיק אם תסעו במהירות המותרת. בכל זאת, עדיף להגיע באיחור של כמה דקות - מלא להגיע בכלל.