ג'ארד קושנר
צילום: גטי אימג'ס

האם ג'ארד קושנר מסר מידע מפליל על טראמפ?

לפי דיווחים בארה"ב, ייתכן שחתנו של נשיא ארה"ב לשעבר מסר מידע ל-FBI שהוביל לפשיטה על אחוזת טראמפ בפלורידה
בן יניב
14 באוגוסט 2022
13:30

החתן הדליף? מקורבים למעגל הפנימי של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ אומרים שייתכן כי ג'ארד קושנר, חתנו של טראמפ ויועצו לשעבר, מסר מידע ל-FBI לפני הפשיטה על אחוזת טראמפ בפלורידה. כך על פי דיווחים בארצות הברית.

אותם מקורבים שוחחו עם המגזין "ניוזוויק" ושורה של כלי תקשורת נוספים בארצות הברית והעלו את ההשערה שבעלה של בתו הבכורה של טראמפ, איוונקה, מסר מידע מפליל לרשויות שהוביל לחשד להחזקת מסמכים מסווגים באחוזה של הנשיא לשעבר. ביום שישי מרי טראמפ, אחיינתו של הנשיא לשעבר, אמרה בריאיון: "אני חושבת שאנחנו צריכים לבחון היטב למה ג'ארד קיבל 2 מיליארד דולר. אנחנו צריכים לבדוק היטב למה הוא שקט כל כך הרבה חודשים עכשיו. ואנחנו צריכים לחשוב מי יכול להיות מעורב במחזה גדול כמו הסגרת דונלד כדי לצאת מצרות, או לפחות כדי להפחית את הצרות שבהן הוא נמצא".

גם מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של טראמפ, רמז כי ייתכן שאחד מילדיו או חתניו וכלותיו עומדים מאחורי הפשיטה על האחוזה במאר א-לגו: "זה לחלוטין אדם מהמעגל הפנימי של טראמפ. לא אתפלא לגלות שזה ג'ארד או אחד מילדיו". אחרים שיערו שייתכן שראש הסגל לשעבר של טראמפ, מארק מדוז, סיפק את המידע ל-FBI.

ביום שישי האחרון ה"וול סטריט ג'ורנל" פרסם שאנשי ה-FBI השיגו 20 ארגזי מסמכים מאחוזתו של נשיא ארצות הברית לשעבר, בהם 11 מסמכים מסווגים. חלק מהמסמכים מסווגים כחומרים "סודיים ביותר", ואמורים להיות מאוחסנים במתקנים מיוחדים. טקראמפ חשוד בהפרת חוק הריגול.