-

צבא סוריה: 3 הרוגים בתקיפה הישראלית במדינה

בסוריה טוענים כי חיל האוויר תקף עמדות בפרברי דמשק ובטרטוס מהים ומהאוויר. דיווח סעודי: ישראל תקפה קצין איראני וקצין סורי שפקחו על העברת טילים
רועי קייס ואיתי בלומנטל
14 באוגוסט 2022
21:14
עודכן ב 22:11

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה הערב (ראשון) על  תקיפה המיוחסת לישראל במערב סוריה. גורם צבאי סורי טוען כי 3 בני אדם נהרגו בתקיפה בעיר טרטוס. ערוץ אל-ערבייה הסעודי דיווח כי התקיפה כוונה למשלוח טילים שהועבר לחיזבאללה. 

צבא סוריה הוסיף כי התקיפה נערכה מדרום מזרח-ביירות. כמה עמדות בפרברי דמשק. באותו זמן הוא תקף מהים כמה עמדות צבאיות בדרום טרטוס. מערכות הנ"מ הופעלו והפילו חלק מהטילים. עוד נטען כי קצין איראני וקצין סורי שפיקחו על העברת המשלוח הותקפו. 

בדיווחים נוספים נטען כי ישראל תקפה בטרטוס בסיסים של צבא ואסד ובהם היו פעילים במיליציות הפרו איראניות. באותה עיר ממוקם גם בסיס של חיל הים הרוסי, אך עד כה לא נרשמו התייחסויות בסוכנויות הידיעות הרוסיות. . טיסת חברת התעופה "רויאל ג'ורדניאן" לביירות ביצעה מעגלי המתנה לפני הכניסה לשטח האווירי של סוריה.

התקיפה המיוחסת לישראל מגיעה על רקע דיווחים שלשום על כך שטנק ישראלי ירה שלושה פגזים לעבר הכפר אל-חמידייה באזור קוניטרה שבקרבת הגבול. בטלוויזיה הסורית אישרו כי שני אזרחים מהכפר נפצעו מהירי. ניתן להעריך שמדובר באתר ששייך לחיזבאללה או לציר השיעי בסוריה. 

בחודשים האחרונים ישנם דיווחים שצה"ל משליך כרוזים כדי להזהיר את משטר אסד משיתוף פעולה עם חיזבאללה. הכרוז שעל פי הדיווחים צה"ל השליך מהאוויר, נחשב לחריג בחומרתו עם אזהרה מפורטת.