רמי גרינברג

תיעוד ראשון של רמי גרינברג מאז מעצרו - שהוארך היום ב-4 ימים

ראש עיריית פתח תקווה נעצר לפני 6 ימים, ואיתו נעצרו במסגרת הפרשה גם מנכ"ל העירייה, יניב בניטה, ושני אנשי עסקים שקשורים לגרינברג. הארבעה חשודים בעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים, ועבירות נוספות
אורלי אלקלעי
15 באוגוסט 2022
16:27
עודכן ב 17:27

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (שני) בארבעה ימים את מעצרו של ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, לבקשת היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433. גרינברג נעצר לפני שישה ימים, ואיתו נעצרו במסגרת הפרשה גם מנכ"ל העירייה, יניב בניטה, ושני אנשי עסקים שקשורים לגרינברג. הארבעה חשודים בעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה וחוק מס ערך מוסף.


על פי החשד, במהלך הבחירות לרשויות המקומיות לפני ארבע שנים העבירו גורמים בעלי עניין מאות אלפי שקלים למסע הבחירות של גרינברג על ראשות העירייה. בתמורה, הוא התחייב לכאורה לקדם את האינטרסים העסקיים שלהם לאחר היבחרו. החקירה מתנהלת בשיתוף יחידת יהלום של רשות המיסים ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

יח"צ בכל פינה והדחת מתנגדים מקבוצות וואטסאפ: מה קורה בעיריית פ"ת?

בסדרת הכתבות "ארץ עיר" של אורן אהרוני, פורסם תחקיר על ההתנהלות הבעייתית של עיריית פתח תקווה והעומד בראשה - רמי גרינברג. הכתבה הראשונה עסקה בסגנון של רמי גרינברג, שלא מפספס הזדמנות ליחסי ציבור.

הוא החליט, למשל, לפרסם את שמו בכל פינה בעיר למרות פסיקות קודמות של בית משפט. הוא גם מנהל עשרות קבוצות וואטסאפ של תושבים ומי שלא מוצא חן בעיניו מוסר מהקבוצה. האופוזיציה מנסה להילחם - אבל מושתקת.

מסע בין עיריות ואבסורדים | צפו בסדרת הכתבות "ארץ עיר"

הכתבה השנייה חושפת הקלטות של ראש עיריית פתח תקווה, כשגילה שדירה בעיר הושכרה לשישה עובדים זרים עם אישורי שהייה. כשנודע לו על עניין ההשכרה, כפי שניתן לשמוע בהקלטות, גרינברג שלח לשם בלילה פקחים, התקשר באופן אישי לבעל הנכס, ניסה לשכנע אותו להוציאם ואחרי שנתקל בסירוב - החליט לשנות את סיווג הדירה למלונית, כדי שבעל הנכס ישלם יותר ארנונה.