בן גביר

בן גביר הודיע על ריצה עצמאית: בכל סקר אנחנו גדולים מסמוטריץ' פי כמה

יו"ר עוצמה יהודית: במשך חודשיים חיכיתי - בצלאל לא הגיע למשא ומתן • ועדת הכנסת אישרה את פיצול בנט, כהנא ופינטו מימינה
מיכאל שמש וזאב קם
15 באוגוסט 2022
16:02
עודכן ב 20:15

עדכונים שוטפים 

20:10 | בן גביר מודיע על ריצה עצמאית: בכל סקר אנחנו גדולים מסמוטריץ' פי כמה. בצלאל סירב תחילה למשא ומתן, אח"כ הסכים רק למראית עין, עכשיו הוא דורש 6 מקומות מתוך 8. אין משא ומתן. במשך חודשיים חיכיתי - בצלאל לא הגיע. האמירה כאן היא אמירה מפורשת, אבל אני עדיין לא טורק את הדלת

19:13 | יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' בפנייה לבן גביר: "רצנו יחד בבחירות האחרונות והבאנו הצלחה אדירה. שילבנו כוחות יחד, סיעת אחת ומאוחדת בציונות הדתית. יש לנו עוד חודש עד סגירת הרשימות, בוא חזרה לחדר המשא ומתן, נדבר על הכל, נדון בהכל נגיע להסכמות על איך הכי נכון לרוץ ביחד כדי למקסם את הכוח ולהביא לניצחונו של המחנה הלאומי". 

18:25 | ועדת הכנסת אישרה: בנט כהנא ופינטו התפצלו מימינה, במסגרת פיצול שליש סיעה.

17:42 | ההתפרקות של ימינה: נפתלי בנט מבקש להתפצל מהמפלגה כדי לאפשר את פרישת כהנא ושירלי פינטו. בלי פיצול המפלגה, הח"כים של ימינה יצטרכו להתפטר מהכנסת כדי להתמודד במפלגה אחרת בבחירות. 

להחלטה של ועדת הכנסת שלא לאשר את פיצולי סילמן, כהנא, פינטו וכו' יש משמעות טכנית וסימלית בעיקר. ללא יותר מידי מהות. כולם עדיין יוכלו להתמודד במפלגות שבהן הם רוצים להתמודד, הם רק יידרשו להתפטר מהכנסת. ובכל מקרה, יחידות מימון המפלגות כבר לא שלהם בשלב הזה, גם אם הם מתפצלים כדין.

15:50 | המגעים לאיחוד בימין: חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר על סף פיצוץ במגעים ביניהם לאיחוד בין מפלגות "הציונות הדתית" ל"עוצמה יהודית". בן גביר ימסור הערב ב-20:00 הצהרה לתקשורת וצפוי להודיע על ריצה בנפרד, זאת לאחר שלטענתו המשא ומתן נגרר יתר על המידה.

עם זאת, בן גביר יודיע כי הוא לא יסגור את הדלת לאיחודים בעתיד, עד לסגירת הרשימות בחודש הבא. אך הוא יאמר שבכוונתו לצרף לרשימה דמויות שיהיה מחויב להם גם במגעים עתידיים. 

10:40 | אלי אבידר הודיע על התפטרותו מהכנסת: "לפני מספר רגעים הגשתי את מכתב ההתפטרות מהכנסת. חשבתי שראוי להחזיר את המנדט למפלגת ישראל ביתנו. ישראל ביתנו היתה לי לבית פוליטי. אני גאה שנכנסתי אליה עם הערכים הליברלים ואני גאה שעמדתי עליהם. אני מביע את תודתי לליברמן". 

בסקר כאן חדשות שפורסם אתמול קיבלה המפלגה, אם הייתה רצה ביחד, 9 מנדטים. מדובר בירידה של שני מנדטים מהסקר הקודם. לפי הסקר, הליכוד מתחזק ל-25 מנדטים, לפיד מאבד מנדט אחד ויורד ל-22.  מפלגת "המחנה הממלכתי" של גדי איזנקוט עם חבירתו לבני גנץ וגדעון סער, מתחזקת בשני מנדטים ועולה ל-14 מנדטים. בחלוקת הגושים לא נרשם שינוי, וגוש נתניהו עומד על 59 מנדטים. 

בסקר נשאלו המשיבים אם פרסום רשימת הליכוד לכנסת ה-25, שנבחרה השבוע בפריימריז, מחזקת או מחלישה את נכונותם להצביע למפלגה - 20% השיבו כי בעקבות פרסומה התחזקה נכונותם לתמוך במפלגה, 27% השיבו כי נכונותם נחלשה ו-39% השיבו כי שינוי הרשימה לא משפיע על עמדתם. ל-14% מהמשיבים אין עמדה בנושא.