דיור ציבורי
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

משרד השיכון מסרב לתת חדר בדיור הציבורי לנפגעת מינית

למרות שגורמי רווחה המלווים את המשפחה המליצו שלא לשכן את בת ה-20 יחד עם אחיה באותו החדר - הם חיים עם אימם בדירת 3 חדרים • האם בכאן רשת ב: "אי אפשר לשכן 6 ילדים באותו חדר" • משרד השיכון: בקשת האם לדירת ארבעה חדרים בדיור הציבורי הועברה לדיון באופן מזורז בוועדת חריגים
נופר משה
16 באוגוסט 2022
13:54
עודכן ב 22:34

משרד הבינוי והשיכון מסרב לתת לאם חד-הורית חדר נוסף בדיור הציבורי, לטובת בתה הבגירה שנפגעה מינית וזקוקה לליווי ושיקום - זאת למרות שגורמי רווחה המלווים את המשפחה המליצו שלא לשכן את הבת עם אחיה באותו החדר, כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. 

האם, חד הורית לשישה ילדים, הייתה בעבר זכאית לדירת ארבעה חדרים, אך כשבתה עברה את גיל 20 צומצמה זכאותה - לדירת שלושה חדרים. זאת חרף ההכרה בבת כמי שנפגעה מינית לאורך שנים על ידי בן משפחה. במשדר אמרה האם לקרן נויבך כי "אי אפשר לשכן את כל הילדים באותו החדר ואי אפשר להגיד לי לזרוק אותם ושיסתדרו. עברנו פגיעה קשה מאוד. למה אנחנו צריכים עוד טראומה?".

משרד הבינוי והשיכון הגיב לדברים: המשרד מכיר ומלווה את האם. בקשתה לדירה בת ארבעה חדרים בדיור הציבורי הועברה לדיון באופן מזורז בוועדת חריגים, לאור נסיבות המקרה. בחודש נובמבר 2021 הוצעו לה ארבע דירות בנות שלושה חדרים, להן היא סירבה. נציין כי המשפחה מקבלת מאז אוקטובר 2018 סיוע בשכר דירה מדי חודש מהמשרד.