אידריס אלבה, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

המועמד המוביל לתפקיד ג'יימס בונד ויתר על הכבוד

אתר "דיילי מייל" פרסם כי אידריס אלבה הודיע למפיקת הסדרה כי אינו מעוניין לגלם את הסוכן החשאי הידוע בהיסטוריה • על פי הדיווח, אלבה הגיע למפיקה רשימת שמות פוטנציאליים לתפקיד • כעת מובילים את בורסת ההימורים הנרי קאוויל, ריצ'רד מאדן, טום הארדי ורגה ז'אן פייג'
אלון פרוכטר
16 באוגוסט 2022
14:19

עשרה חודשים עברו מאז ששוחרר הסרט "לא זמן למות", הסרט האחרון של השחקן דניאל קרייג בתפקיד ג'יימס בונד. פרישתו מסדרת הסרטים המצליחה אחרי שהשתתף בחמישה סרטים, פתחה רשמית את בורסת ההימורים לתפקיד סוכן הוד מלכותה. אלא שהבוקר (שלישי) הטיל אתר "דיילי מייל" פצצה של ממש כשפרסם כי השחקן הבריטי אידריס אלבה, שהוביל את בורסת ההימורים - ויתר על התפקיד הנחשק.

על פי הדיווח, אלבה שיחגוג בעוד שלושה שבועות את יום הולדתו ה-50, עדכן את מפיקת הסדרה ברברה ברוקולי כי הוא מעניין לאתגר את עצמו בתפקידים מסוג אחר. עוד דווח כי בנוסף הגיש אלבה רשימת שמות של שחקנים פוטנציאליים לגילום התפקיד.

אידריס, יליד לונדון, בן לאם מגאנה ואב מסיירה לאון, התפרסם בשנים האחרונות בזכות תפקידו בסדרת הפשע לותק, בה גילם את תפקיד הבלש ג'ון לות'ר. על התפקיד היה מועמד לפרס אמי ואף זכה בפרס גלובוס הזהב.

על פי כמה אתרים, כעת מובילים את בורסת השמות לתפקיד ג'יימס בונד השחקנים ריצ'ארד מאדן, הנרי קאוויל, טום הארדי וגם רגה ז'אן פייג'. בחמישה באוקטובר הקרוב יציינו בממלכה 60 שנה לצאת הסרט הראשון בסדרת הסרטים - ד"ר נו. היום החגיגי יצויין במכירה פומבית של פריטים בלעדיים מהסרטים השונים ובקונצרט חגיגי ברויאל אלברט הול בהשתתפות הזמרת שירלי באסי.