-

נתניהו האשים את גפני: אתה פוגע לי בגוש

ראש האופוזיציה מודאג מאיום הפיצול בתוך מפלגת יהדות התורה, שעלולה לפגוע בגוש הימין-חרדים • השר הורוביץ: העלאת שכר הח"כים - הדבר האחרון שצריך להתעסק בו
זאב קם
17 באוגוסט 2022
06:59

שידור חי – הבוקר הזה

יו"ר האופוזיציה והליכוד בנימין נתניהו האשים את ח"כ משה גפני בפגיעה בגוש, בעקבות איום הפיצול שמרחף מעל מפלגת יהדות התורה. היום (רביעי) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי לדברי גורמים, נתניהו מודאג מאוד מנושא הנתק בין דגל התורה ואגודת ישראל - והאפשרות ששני הפלגים לא ירוצו יחדיו בבחירות הקרובות.

נתניהו העלה את אותה דאגה בפגישתו עם ח"כ גפני מדגל התורה. לפני כן נפגש נתניהו עם יו"ר אגודת ישראל יצחק גולדקנופף שעדכן על נתק מוחלט בינו לבין גפני. בפגישה עם גפני אמר לו נתניהו: "אתה פוגע לי בגוש", תוךשהוא מתכוון לכך שהפילוג עלול לפגוע אנושות בגוש הימין-חרדים - ולזרוק מנדטים לפח. 

גפני הודיע לנתניהו בתגובה שמי שיכריע בנושא הזה הם גדולי ישראל ולא גפני עצמו. נתניהו אף הציע לשמש כמתווך בין שני הפלגים ולקרב ביניהם, אך הצעתו נדחתה בנימוס. 

הורוביץ: "לא בעד להעלות את שכר חברי הכנסת" 

השר ניצן הורוביץ, יו"ר מרצ, הגיב הבוקר בכאן רשת ב למסקנות הוועדה לבחינת שכר חברי הכנסת: "אנחנו לא בעד להעלות עכשיו את שכר חברי הכנסת, זה הדבר האחרון שצריך להתעסק בו. אנחנו הולכים לבחירות ויש עניין של יוקר מחיה וצריך להניח לזה עכשיו. הוועדה הוקמה כדי שזה יעשה באופן בלתי אמצעי, אבל גם אפשר לוותר על זה ולא חייבים לקחת את התוספת הזאת, ובעת הזאת צריך לוותר".

בהמשך הריאיון אמר כי למרות שלא יתמודד לראשות המפלגה, הוא ימשיך להיות חלק מהרשימה: "אני אהיה חלק מרשימת מרצ, מקווה שאמשיך להיות שר". הורוביץ סירב לנקוב בשם המועמד המועדף עליו: "מי שייבחר על ידי המתפקדים יהיה ראש מרצ, ואנחנו נבחר את הרשימה שלנו. אני אעדיף את מי שהמתפקדים יבחרו. אנחנו אחת המפלגות הדמוקרטיות הבודדות שנותרו, ברוב המפלגות יש איזה בוס שקובע את הרשימה".