ארכיון
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מחשש להתפרצות: ישראל נערכת לחיסון כפול של אוכלוסיות בסיכון נגד קורונה ושפעת

בכיר במשרד הבריאות: ייתכן כי תהיה בארץ התפרצות קורונה בחודש אוקטובר • נבדקת אפשרות כי החיסון נגד קורונה יהיה חיסון חדש שמותאם לווריאנט האומיקרון • אחרי החורף הקרוב תיבחן מדיניות של נירמול ההתמודדות עם נגיף הקורונה
דקלה אהרן שפרן
18 באוגוסט 2022
07:22

פרסום ראשון: מחשש להתפרצות תחלואה - ישראל נערכת לחיסון כפול של אוכלוסיות בסיכון מפני קורונה ומפני שפעת לפני החורף הקרוב. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לדברי בכיר במשרד הבריאות, ההמלצה המסתמנת היא שהחיסונים יינתנו במעמד אחד, כך שאדם מעל גיל 60, או כזה שסובל ממחלות רקע, יגיע לקופת החולים או למתחם החיסונים ויקבל את שני החיסונים.

נבדקת האפשרות כי החיסון שיינתן נגד קורונה הוא החיסון החדש שמותאם לווריאנט האומיקרון, וככל הנראה גם נגד הווריאנטים BA4 וBA5. לדברי הבכיר, לפי מודלים שונים ייתכן כי תהיה בישראל התפרצות קורונה בחודש אוקטובר הקרוב וכי לקראת החורף יש חשש מפני התפרצות משמעותית של תחלואת חורף - הן של קורונה, הן של שפעת.

הגורם הבכיר במשרד הבריאות אמר עוד לכאן חדשות כי לאחר החורף הקרוב תיבחן מדיניות של נירמול ההתמודדות עם נגיף קורונה, כך שבין השאר יבוצעו בדיקות רק לאוכלוסיות בסיכון ומי שלא מרגיש טוב ייקרא להישאר בביתו ולא לצאת לעבודה.

בחודש שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בכירים במשרד הבריאות מעריכים שגל נוסף של קורונה צפוי בחודשי הסתיו או החורף הקרובים. על פי הפרסום, במשרד הבריאות ישנם מומחים המעריכים כי ייתכנו אף שני גלי קורונה חדשים עד החורף. קודם לכן אמר ממונה הקורונה פרופ' סלמן זרקא בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, כי יש מודלים שצופים גל תחלואה נוסף לקראת סוף אוקטובר.