משריפה באלג'יריה
צילום: רויטרס

עשרות הרוגים בשריפות יער באלג'יריה, הצפות באירופה

אזורים בלונדון ופריז הוצפו. בסין דווח על 16 הרוגים בשיטפונות במחוז צ'ינגהאי במערב המדינה • בניו זילנד ירדה כמות משקעים של חודש שלם בתוך שעה
גל אהרונוביץ' ואיתמר מרגלית
18 באוגוסט 2022
08:52
עודכן ב 13:26

מזג האוויר השתגע: ערוץ אל ג'זירה מדווח היום (חמישי) על לפחות 41 הרוגים ועשרות פצועים בשריפות יער באלג'יריה. השריפות התפשטו במחוז א-טארף שבמזרח המדינה, סמוך לגבול עם תוניסיה, ברקע גל החום שפוקד את המדינה. נשיא אלג'יריה, עבד אל-מג'יב תבון, שלח תנחומים למשפחות הקורבנות, והדגיש כי כוחות החירום פועלים בכל האמצעים כדי לכבות את השריפות. 

אתמול חלקים מלונדון הוצפו בגשמים עזים, אחרי ימים רבים של מזג אוויר יבש. השירות המטאורולוגי הבריטי פרסם אזהרה מפני הצפות בחלקים מדרום אנגליה. גשמים עזים וסופות רעמים היו אתמול גם באזורים נרחבים בדרום צרפת. הצפות תועדו גם במארסיי ובליון. בסין דווח על 16 הרוגים ו-36 נעדרים כתוצאה מהצפות במחוז צ'ינגהאי שבמערב המדינה.

הצפה בלונדון

הצפה בליון

בניו זילנד פונו דיירי 230 בתים בעיר נלסון עקב גשמים עזים שגרמו להצפות ולנהר שחוצה את המקום – לעלות על גדותיו. כמות משקעים של חודש שלם ירדה בה בשעה אחת. הוכרז מצב חירום הוכרז בעיר. לדברי ראש העיר, מדובר באירוע של פעם במאה שנים.

הצפות בנלסון, ניו זילנד