-

חילופי האשמות קשים בין ליברמן לשאשא-ביטון

באוצר זועמים על שרת החינוך: אם תהיה שביתה - זה יהיה באשמתה יותר מאשר יפה בן דויד • בכירים במשרד החינוך: ההצעה של משרד האוצר מטיבה רק עם מורים מתחילים
ליאל קייזר ולירן כוג'הינוף
19 באוגוסט 2022
16:08
עודכן ב 20:20

בכירים באוצר מתחו ביקורת חריפה על שרת החינוך יפעת שאשא ביטון בעקבות ההתנהלות במשא ומתן בין הצדדים. הערב (שישי) פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי לפי הבכירים "אם תהיה שביתה זו תהיה אשמתה של שאשא ביטון יותר מאשר אשמת יפה בן דויד״. בתוך כך, בממשלה מעריכים כי הסוגיה לא תיפתר לפני ה-31 באוגוסט. 

 עוד אמרו: ״היינו פונים לביה״ד לעבודה לבקש צווי מניעה נגד שביתה, אבל אי אפשר לעשות את זה כששאשא ביטון יורה בנגמ"ש״. באוצר מבקשים להגיע להסכמות על סנכרון ימי החופשה של מערכת החינוך עם יתר המשק, ובכלל זה העברת 5 ימי חופשה באיסרו חג לימי שישי שבהם רוב המשק אינו עובד.

דרישות נוספות באוצר הן הפיכת שניים מימי החופשה שלפני פסח לימי לימודים שתמורתם יקבלו המורים יומיים חופשיים בכל מועד לבחירתם וכן לבריכה להסכמה עקרונית על מעבר עתידי לחמישה ימי לימוד. 

בהקשר זה, בכירים במשרד החינוך אמרו לכאן חדשות כי ההצעה של האוצר מטיבה רק עם המורים המתחילים. אתמול פורסם כי במשרד מוכנים להתפשר על משכורת של 9,500 שקלים למורה מתחיל. לפי הבכירים, לא מדובר בבשורה של ממש. 

לצד הכעס בהסתדרות המורים על אנשי האוצר ועל השר ליברמן, קיים גם כעס על ראש הממשלה לפיד שלא מתאמץ כדי להתערב במשבר ומסרב לכנס ביום ראשון את הקבינט לישיבת חירום בנושא. בממשלה מעדיפים לראות מה יקרה בפגישה בין מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, לבין קובי בר נתן הממונה על השכר באוצר. גם בתיכונים לא שקט, כאשר רן ארז הציב אולטימטום: אם לא יתקבלו דרישותינו עד יום שלישי הקרוב - גם אני לא פותח את שנת הלימודים. באוצר אומרים שלא יקבלו את האולטימטום של ארז.