ליברמן ואמסטרדמסקי
צילום: כאן חדשות

"החורף מגיע": שר האוצר ליברמן בריאיון לשאול אמסטרדמסקי

נתוני הצמיחה של המשק הישראלי אמנם מעודדים, אבל קצב האינפלציה הגבוה שמשקף את המחירים שממשיכים להאמיר לא יכולים שלא להטריד. שאול אמסטרדמסקי שוחח עם שר האוצר ליברמן – על הנתונים הכלכליים, מלחמתו במונופולים וזעזועים שעוד צפויים לכלכלה שלנו
שאול אמסטרדמסקי
20 באוגוסט 2022
21:42
עודכן ב 23:24

73 ימים לבחירות לכנסת ה-25, שר האוצר ויו"ר "ישראל ביתנו" שוחח עם שאול אמסטרדמסקי במסגרת סדרת הרשת "בוחרים מהכיס" של כאן חדשות בדיגיטל. בריאיון ששודר הערב (שבת) בתוכנית "חדשות השבת" בכאן 11, אמר השר ליברמן כי "אנחנו לקראת כמה זעזועים שלא הכרנו קודם".

כשנשאל אם לדעתו ישראל ניצבת בפני מיתון, השיב השר כי אי אפשר להתעלם מכל מה שקורה סביבנו. "כששלושת השווקים הגדולים שלנו, גם מבחינת הייצוא וגם מבחינת הייבוא, הם לא בשיא הכושר, אז ברור שזה ישפיע עלינו", אמר שר האוצר.

באשר לכישלון הממשלה בשילוב גברים חרדים בשוק העבודה, אמר שר האוצר כי "האשמה" היא דווקא בחברי סיעת "ימינה". "הבעיה שלנו הייתה ניר אורבך ואיילת שקד, שעמדו על הרגליים האחוריות", אמר ליברמן. "כל פעם בא ראש הממשלה ואמר 'תעשה לי טובה, צריך קצת להרגיע, אנחנו במצב עדין'".

"הסכם הגרעין יוסיף לאיראנים 200 מיליון דולר ביום. האיומים על מדינת ישראל רק הולכים וגדלים, ומי שמתעלם מזה כנראה לא חי את המציאות"

שר האוצר נשאל גם לגבי החלטתו ללכת נגד עמדת אנשי משרדו, ולהגדיל את התוספת לפנסיה התקציבית של אנשי הקבע, ונשא שגרר ביקורת רבה במהלך כהונתו בתפקיד. "אני חושב שצריך להגדיל את תקציב הביטחון", אמר ליברמן.

מתי המחירים יפסיקו לעלות? | עוד יום

"אני מסתכל מה שקורה כרגע באיראן", ציין השר. "הם מגדילים את תקציבי הביטחון שלהם שנועדים להשמדת מדינת ישראל. לצערי גם ההסכם שם כנראה הולך ונסגר. ההסכם הזה יוסיף לאיראנים 200 מיליון דולר ביום". ליברמן הוסיף כי האיומים על מדינת ישראל רק הולכים וגדלים, ולדבריו "מי שמתעלם מזה כנראה לא חי את המציאות".

"אני מאמין בכלכלה חופשית, אבל צריך להבטיח לאנשים את המינימום שיאפשר להם להתקיים בכבוד"

"התקופה הזאת של שלוש שנים הפסקה בדיונים וגרירת רגליים ובלי תקציב זה פגע בנו מאוד", אמר שר האוצר. "אתה לא יכול לנהל כלכלה כשיורים לך ברחובות. בן אדם צריך להיות בטוח כשהוא יוצא לעבודה ונוסע בכבישים בדרום".

כשנשאל היכן הוא ממקם את עצמו על הסקאלה הכלכלית של ימין-שמאל, השיב ליברמן כי הוא מזדהה עם תורתו של זאב ז'בוטינסקי - "ימין עם חמלה". "אני מאמין בכלכלה חופשית, אבל צריך להבטיח לאנשים את המינימום שיאפשר להם להתקיים בכבוד".