סאנה מרין
צילום: אי-פי

מכר של רה"מ הפינית סאנה מרין: "רוצים רה"מ שבזמן חופשה גם מצליח ליהנות מהחיים"

מרין סופגת בשבוע האחרון ביקורת על תיעודים שדלפו ובהם נראתה רוקדת במסיבת בית פרטית ובמועדון ידוע. אריק אריאל רימון מזיג, תושב פינלנד וחבר מפלגת העבודה הפינית אמר לכאן רשת ש"יש גורמים פוליטיים שרוצים לראות אותה בחוץ", בעוד שהציבור תומך בה ללא הסתייגויות
השעה הבינלאומית עם ערן סיקורל
21 באוגוסט 2022
16:06

נשות פינלנד יוצאות להגנת מנהיגתם, שזוכה לביקורת כי.... רקדה! מאות נשים פיניות פרסמו ברשתות החברתיות תיעודים שלהן רוקדות וחוגגות, לאות תמיכה בראש הממשלה, סאנה מרין, שסופגת ביקורת על תיעודים שדלפו ובהם נראתה רוקדת במסיבת בית פרטית ובחדר אח"מים במועדון ידוע בהלסינקי. אריק אריאל רימון מזיג, תושב פינלנד, חבר מפלגת העבודה הפינית שמכיר את מרין באופן אישי, אמר היום (ראשון) בריאיון עם ערן סיקורל שבעוד שמתנגדיה מטיחים בה האשמות - הציבור תומך בה ללא הסתייגויות.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

מזיג הסביר בריאיון בתוכנית "השעה הבינלאומית" בכאן רשת ב שמבחינת הציבור "כולנו בני אדם ורוצים לראות ראש הממשלה בזמן חופשת קיץ, כשהוא לא צריך להיות בעבודה, גם מצליח ליהנות מהחיים". המבקרים מהצד הימני של המפה הפוליטית, טענו כי התיעודים מעלים סימני שאלה לגבי יכולת השיפוט האישית והפוליטית של מרין. אלו אף טוענים כי בסרטונים שהודלפו נשמעות ברקע קריאות להשתמש בקוקאין. "אני בטוח שהיריבים הפוליטיים שלה זה יום חג להם", אמר מזיג. כדי להפריך את הטענות, מארין ביצעה בדיקת סמים שתוצאותיה תפורסמנה בשבוע הבא.

פינלנד נמצאת בחודשים האחרונים בעיצומו של הליך הצטרפות היסטורי לארגון האמנה נאט"ו, למרות התנגדות ואיומים מצד רוסיה - ויש הטוענים כי הדלפת הסרטונים היא בעצם מזימה רוסית, בניסיון לפגוע בהליך. "אני לא חושב שבפינלנד, גם מבחינה מדינית, הולכים עד כדי כך רחוק. בסופו של דבר אנחנו יודעים שגם בתוך המדינה יש גורמים פוליטיים כאלה ואחרים שרוצים לראות אותה בחוץ", אמר מזיג. הסיבה לכך, הוסיף, אינה רק עמדתה הליברלית, אלא גם העובדה שהיא מנהיגה צעירה מאוד - בת 36.