מסע ההלווייה בירושלים, היום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"פרידה מאיש אמת": המונים ליוו למנוחות את מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב שלום כהן

ההלוויה, שבה השתתפו עשרות אלפים, הסתיימה ללא אירועים חריגים • יו"ר ש"ס דרעי ספד: "מי יראה לנו את הדרך" • הרב הראשי של ירושלים נפרד בכאן רשת ב: "איש אמת. קשה למצוא ישרות כזו"
ורד פלמן וסולימאן מסוודה
22 באוגוסט 2022
10:07
עודכן ב 18:16

פטירת המנהיג הרוחני של ש"ס: הרב שלום כהן, ראש מועצת חכמי התורה של המפלגה, הובא היום (שני) למנוחות בבית העלמין סנהדריה בירושלים. עשרות אלפי השתתפו במסע ההלוויה, שייצא מישיבת פורת יוסף שבשכונת גאולה.

הרב הראשי הספרדי, הרב יצחק יוסף, הספיד את הרב ואמר כי לפני 12 שנה, כאשר הייתה מחלוקת בקרב החרדים בסוגיית ההכרה ההלכתית בגיורי צה"ל, פעל הרב שלום כהן בלי לאות עד שיישב את הסוגיה והשכין שלום במחנה החרדי.

הרב הראשי של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר כינה את הרב שלום כהן אדם גדול שהשפיע מתורתו במשך עשרות שנים. "הוא זה שלחץ על מרן הרב עובדיה יוסף להקים את תנועת ש"ס, הוא שכנע אותו להקים את התנועה הקדושה הזאת שהקימה תלמודי תורה בכל רחבי הארץ", אמר.

"במשך עשרות שנים היה כמו אהרון הכהן", ספד לו יו"ר ש"ס אריה דרעי. "כל הזמן עם האמת, אמת לאמיתה עד הסוף, בדרכי אמת, בנועם. מי יראה לנו את הדרך?", קרא דרעי.


הרב שלום כהן (צילום: אהרן קרון, פלאש 90)

הרב שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה ומנהיגה הרוחני של מפלגת ש"ס, הניח אחריו חמש בנות ושלושה בנים. יחד עם גיסיו, הרב עמד בראש ישיבת פורת יוסף בעיר בה למד, וגם בראש ועדת הכשרות של בד"ץ נוה ציון.

נשיא המדינה יצחק הרצוג צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני אבל על לכתו מעימנו של ראש הישיבה הדגול חכם שלום כהן זצ"ל. לצד גדלותו בתורה, הוא היה מנהיג רוחני שהוביל בענווה ובצניעות ציבור גדול וחשוב בישראל ובעולם היהודי. נפגשנו פעמים רבות, וצר לי שהשנה לא אזכה לקיים המסורת ולבקר אותו בסוכתו".

גם ראש הממשלה יאיר לפיד מסר: "בשם ממשלת ישראל ועם ישראל כולו, אני שולח תנחומים למשפחתו, לתלמידיו ולכל מוקרי זכרו. כוחנו באחדות עם ישראל. 'בַּעַל הָרַחֲמִים יַסְתִּירֵהוּ בְּסֵתֶר כְּנָפָיו לְעוֹלָמִים, וְיִצְרֹר בִּצְרוֹר הַחַיִּים אֶת נִשְׁמָתוֹ'".