מוצרי סנפרוסט, ארכיון
צילום: כאן חדשות

מנכ"ל תנובה לכאן חדשות: "הייתה טעות בשיקול הדעת"

אייל מליס על מחדל החיות בסנפרוסט: "לא יודעים להצביע על מקור הבעיה" • בתוך כך, משרד הבריאות ביצע ביקורת פתע במפעל החברה בצפון
דנה ירקצי
22 באוגוסט 2022
18:59
עודכן ב 22:30

מנכ"ל תנובה אייל מליס התייחס הערב (שני) לעצירת שיווק מוצרי השעועית הקפואה של "סנפרוסט", לאחר שבאחד מהם התגלתה פיסת נחש. בריאיון לליאל קייזר בתוכנית "משחקי הכיס" בכאן 11, אמר מליס כי "הייתה פה טעות בשיקול הדעת שלנו, אבל הרגשנו את הצורך בלקיים את הדיאלוג הזה עם משרד הבריאות". ברקע הדברים ביצע היום משרד הבריאות ביקורת פתע במפעל "סנפרוסט" בצפון.

"אנחנו לא יודעים להצביע כרגע על מקור הבעיה, אבל אנחנו עושים המון פעולות", הבהיר מליס בריאיון לכאן חדשות. "החלטנו שאת כל מלאי השעועית שיש לנו במחסנים, אנחנו הולכים להעביר. עצרנו את השיווק, הולכים להעביר אותו מיון שלישי ורביעי, כדי שבשבוע הבא נוכל להתחיל ולחזור לשווק מוצרי שעועית של 'סנפרוסט' יותר בטוחים שעברו תהליך מיון נוסף".

בתוך כך, חברת תנובה עצרה הערב את שיווק כל מוצרי השעועית של "סנפרוסט" והרחיבה את איסוף כל המוצרים מהסוג הזה מהחנויות. עוד הודיעו בחברה כי יפצו כל צרכן שמחזיק מוצרי שעועית של "סנפרוסט" בזיכוי כפול למוצריה.

כאמור, היום ביצע משרד הבריאות בקרת פתע במפעל "סנפרוסט" בצפון. על פי הודעת המשרד, עלו ממצאים ונקודות לשיפור לכל אורך שרשרת תהליך הייצור והאריזה. עוד נמסר כי האירוע עדיין בתחקור והמפעל נעזר במספר מומחים לבחינה מחודשת של תהליכי הייצור, הבקרה ואבטחת האיכות.

השתתפו בהכנת הידיעה: ליאל קייזר ונוב ראובני