-
צילום: אבשלום ששוני ויונתן זינדל, פלאש 90

סמוטריץ' על סף אחוז החסימה בלי בן גביר - שזוכה ל-8 מנדטים

הציונות הדתית עומדת על 4 מנדטים בלבד • גוש נתניהו עם 60 מושבים, הליכוד יורדת ל-33 • איחודים בין מרצ לעבודה ובין הציונות הדתית לעוצמה יהודית מחלישים את שתי הרשימות • בתגובה לסקר - בן גביר הציב אולטימטום לסמוטריץ' | התוצאות המלאות
מיכאל שמש
24 באוגוסט 2022
20:16
עודכן ב 20:33

אחרי שיו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר הודיע כי ירוץ באופן עצמאי וברקע המשא ומתן עם הציונות הדתית שלא מתקדם, סקר כאן חדשות חשף הערב (רביעי) כי ללא עוצמה יהודית - הציונות הדתית נמצאת על גבול אחוז החסימה. על פי הסקר, שפורסם בחדשות הערב בכאן 11, מפלגתו של בצלאל סמוטריץ' מקבלת ארבעה מנדטים ואילו עוצמה יהודית שמונה. איחוד בין המפלגות זוכה לעשרה מושבים. אחרי הסקר, בן גביר הציב אולטימטום לסמוטריץ': החתימה על שוויון ברשימה רלוונטית לשעות הקרובות בלבד.

על פי הסקר, הגוש של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו זוכה ל-60 מנדטים, אך מפלגתו נחלשת לעומת הסקר הקודם ויורדת ל-33 מושבים. יש עתיד של ראש הממשלה יאיר לפיד והמחנה הממלכתי בראשות בני גנץ, גדעון סער וגדי איזנקוט שומרות על כוחן לעומת הסקר הקודם.

מישהו לא לרוץ איתו | האזינו לעוד יום

מרצ, אחרי שזהבה גלאון ניצחה בפריימריז, עלתה לחמישה מנדטים. הרשימה המשותפת נחלשה ועומדת על חמישה מנדטים גם כן. שיעור המצביעים הצפוי במגזר הערבי יורד מעט - בעיקר מצביעי המשותפת. עוד על פי הסקר, איחודים בין מרצ לעבודה ובין הציונות הדתית לעוצמה יהודית מחזקים את הליכוד, יש עתיד וש"ס ומחלישים את שתי הרשימות המאוחדות.

רשימת המנדטים המלאה

הליכוד - 33 מנדטים (35 בסקר הקודם)

יש עתיד - 22 מנדטים (22 בסקר הקודם)

המחנה הממלכתי - 14 מנדטים (14 בסקר הקודם)

עוצמה יהודית - 8 מנדטים (חלק מהציונות הדתית בסקר הקודם)

ש"ס - 8 מנדטים (8 בסקר הקודם)

יהדות התורה - 7 מנדטים (7 בסקר הקודם)

ישראל ביתנו - 5 מנדטים (5 בסקר הקודם)

מרצ - 5 מנדטים (4 בסקר הקודם)

העבודה - 5 מנדטים (5 בסקר הקודם)

הרשימה המשותפת - 5 מנדטים (6 בסקר הקודם)

הציונות הדתית - 4 מנדטים (10 מושבים ביחד עם עוצמה יהודית)

רע"ם - 4 מנדטים (4 בסקר הקודם)

הפריימריז בליכוד - מבט מבפנים | האזינו לעוד יום

המשיבים נשאלו אם הממשלה הנוכחית אשמה בזינוק בריבית ל-2%. 49% קבעו כי ממשלת בנט-לפיד אחראית להתייקרויות והעלאת הריבית ואילו 30% סבורים כי לממשלה אין קשר. ברקע המשא ומתן בין משרד האוצר להסתדרות המורים, העונים לסקר נשאלו גם מי לדעתם אשם בכך שאין התקדמות במגעים. 40% ענו כי האוצר אשם, 37% האשימו את הסתדרות המורים. 

649 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה השתתפו בדגימה משולבת אינטרנטית וטלפונית, כולל המגזר הערבי. הסקר בוצע ב-24 באוגוסט, 3,414 התבקשו להשתתף, טעות הדגימה - 3.9%