-
-

הלוחמים שתועדו מכים פלסטינים: "ניסו לדרוס אותנו"

בתחקיר טענו הלוחמים שאחד הפלסטינים ניסה לחטוף מהם את הנשק • האירוע התרחש לפני 10 ימים – המפקדים גילו עליו רק בסוף השבוע • שלושה לוחמים ומפקד הושעו מתפקידם
כרמל דנגור
24 באוגוסט 2022
21:21

לוחמי גדוד "נצח יהודה" שתועדו מכים פלסטינים ליד רמאללה, טענו בתחקיר כי הפלסטינים ניסו לדרוס אותם ולחטוף מהם את הנשק. בחדשות הערב בכאן 11 פורסמה היום (רביעי) גרסת החיילים בתחקיר בעקבות התיעוד שפורסם. המפקדים סבורים שבכל מקרה לא הייתה הצדקה לבעיטות ולדחיפות. בינתיים שלושה לוחמים ומפקד הושעו מתפקידם, הם עדיין לא נחקרו במצ"ח.

"ראינו רכב ללא לוחית זיהוי, עומד בצד הכביש נגד כיוון התנועה. פרקנו מהרכב הצבאי, ואחד הפלסטינים ירד גם הוא מהרכב השני. הנהג הפלסטיני האיץ לעברנו ונמלט. אנחנו רדפנו אחרי הפלסטיני השני, שירד מהאוטו, ותפסנו אותו. הוא ניסה לחטוף לנו את הנשק", טענו החיילים בתחקיר. לגבי הפלסטיני השני שנראה בסרטון - הלוחמים אומרים שחשבו שמדובר באותו אחד שנמלט.

בטיקטוק התפרסם בימים האחרונים תיעוד ובו נראים שני פלסטינים מותקפים בבעיטות ודחיפות בידי שלושה חיילים ליד רמאללה. מדובר באירוע שהתרחש לפני 10 ימים והמפקדים גילו עליו רק בסוף השבוע האחרון. מתחקיר ראשוני עלה כי החיילים עיכבו רכב פלסטיני שנסע לדבריהם בניגוד לכיוון התנועה. הם היכו את נהג הרכב ופלסטיני נוסף - שלא ברור אם היה במכונית.

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר בתגובה: "האירוע חמור ביותר, מעורר שאט נפש וומנוגד לערכי צה״ל. הלוחמים באירוע אינם ראויים להיות לוחמים. נמצה את הדין עם המעורבים. אין ולא יהיה מקום בצה״ל להתנהגות מסוג זה".