ילנה גרנברג

החשוד ברצח ילנה גרנברג - ג'ייסון בלייז, מעצרו הוארך

החשוד, בן 29, מבת ים איים: אם הקשר יסתיים - אתאבד. לפני שנעצר ניסה לשים קץ לחייו על ידי בליעת כדורים ופונה לביה"ח במצב קשה • השניים לא היו בני זוג, אלא חברים קרובים, אך החשוד היה מאוהב בצעירה ואובססיבי כלפיה
סיון סיסאי
26 באוגוסט 2022
10:12
עודכן ב 17:00

מעצרו של החשוד ברצח ילנה גרנברג הוארך היום (שישי). גופתה של גרנברג, תושבת ראשון לציון בת 27 אתמול בבוקר ללא רוח חיים בפרדס סמוך לרחובות עם סימני דקירה. החשוד, ג'ייסון בלייז, בן 29, מבת ים, ניסה לשים קץ לחייו על ידי בליעת כדורים רגע לפני שנעצר, ופונה לבית החולים אסף הרופא במצב קשה.

ד"ר חגית אולנובסקי, המרצה של ילנה במרכז האקדמי פרס, שם למדה בפקולטה למדעי התזונה, סיפרה עליה בריאיון לערן זינגר בכאן רשת ב: "היא הייתה סטודנטית מדהימה, השקיעה המון מאמץ ואנרגיה. כשנתקלה בקשיים היא לא ויתרה. היא מאוד העמיקה, לא פחדה מקשיים. היה לה מאוד חשוב כתזונאית לעתיד להעביר את המסר של הפחתת צריכת בשר".

האזינו לריאיון עם המרצה של ילנה במכללה ברחובות בכאן רשת ב

אולנובסקי מוסיפה כי ילנה לא סיפרה על קשיים מסוימים שחוותה מחוץ ללימודים: "היא הייתה מאוד חייכנית וחיובית. הייתה לי תחושה שהיא מתמודדת עם דברים, לא ידעתי שזה בפן האישי-משפחתי".  

ילנה עם בלייז בטיול

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אמש כי בלייז איים על ילנה כמה פעמים שאם היא תסיים את הקשר ביניהם הוא יתאבד. השניים לא היו בני זוג, אלא חברים קרובים, אך החשוד היה מאוהב בה ואובססיבי כלפיה מאוד.

ילנה גרנברג

בבית החשוד נמצאו ממצאים שקשרו אותו לרצח וסמוך לביתו אותר גם הרכב שבו בוצע לכאורה המעשה. אחותה של הנרצחת סיפרה לכאן חדשות כי "אני יודעת שהוא רצח אותה בדקירות, היו סימני אלימות על הגוף שלה. הוא היה מתוסכל כי הוא אהב אותה והיא לא רצתה להיות בת זוג שלו. הוא מכיר את כל המשפחה שלנו. הוא היה מתוסכל שהיא לא נענתה לחיזורים שלו".