.

ברקע המחדל בסנפרוסט: עובדי שירות המזון במשרד הבריאות מזהירים מקריסה

לדבריהם, השירות מיובש כבר זמן רב, אבל בתקופה האחרונה לאחר עזיבה של עובדים רבים יש קושי להמשיך ולעבוד. בחצי השנה האחרונה, לטענת העובדים, עזבו כ-20 עובדים • משרד הבריאות מסר בתגובה: "פועל ללא לאות לקידום מהלכים תומכי גיוס ושימור עובדים ומטפל בשכר ובתנאי העסקה"
קטי דור
25 באוגוסט 2022
21:09

ברקע המחדלים בסנפרוסט, עובדי שירות המזון במשרד הבריאות טוענים כי השירות על סף קריסה. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. לדבריהם, השירות מיובש כבר זמן רב, אבל בתקופה האחרונה לאחר עזיבה של עובדים רבים יש קושי אמיתי להמשיך ולעבוד. בחצי השנה האחרונה, לטענת העובדים, עזבו כ-20 עובדים, אך במשרד הבריאות סותרים את הטענה ואומרים כי עזבו עשרה.

רק בשבוע שעבר, קבוצה נוספת של עובדים ביקשה לעזוב, ובינתיים הם ממתינים. זאת ברקע תנאי עבודה ושכר ירודים. עוד דווח כי יש כמאה תקנים פנויים, אך אין להם דורש ויש בסך הכול בין 30-20 פקחי מזון שעובדים. כל זה, אומרים העובדים, "מהווה קרקע פורייה לאירועים שקרו בשטראוס ובסנפרוסט, כי מבצעים ביקורות ופיקוח במפעלים פעם בחצי שנה במקום פעם בחודש". לדברי העובדים, זה גורם לחברות והמפעלים להבין שהרגולציה אינה הדוקה.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "משרד הבריאות פועל ללא לאות לקידום מהלכים תומכי גיוס ושימור עובדים ומטפל בשכר ובתנאי העסקה, ביחידת שירות המזון ומפקחי המזון במחוזות משרד הבריאות. השכר המשופר טרם סוכם סופית עם הממונה על השכר ונציבות שירות המדינה ואנו מקווים לבשורות בהקדם".

מנכ"ל תנובה אייל מליס התייחס ביום שני האחרון לעצירת שיווק מוצרי השעועית הקפואה של "סנפרוסט", לאחר שבאחד מהם התגלתה פיסת נחש. בריאיון לליאל קייזר בתוכנית "משחקי הכיס" בכאן 11, אמר מליס כי "הייתה פה טעות בשיקול הדעת שלנו, אבל הרגשנו את הצורך בלקיים את הדיאלוג הזה עם משרד הבריאות". ברקע הדברים ביצע משרד הבריאות ביקורת פתע במפעל "סנפרוסט" בצפון.

"אנחנו לא יודעים להצביע כרגע על מקור הבעיה, אבל אנחנו עושים המון פעולות", הבהיר מליס בריאיון לכאן חדשות. "החלטנו שאת כל מלאי השעועית שיש לנו במחסנים, אנחנו הולכים להעביר. עצרנו את השיווק, הולכים להעביר אותו מיון שלישי ורביעי, כדי שבשבוע הבא נוכל להתחיל ולחזור לשווק מוצרי שעועית של 'סנפרוסט' יותר בטוחים שעברו תהליך מיון נוסף".