בן גביר וסמוטריץ
צילום: אבשלום ששוני ויונתן זינדל, פלאש 90

אחרי פגישה אצל נתניהו: בן גביר וסמוטריץ' סיכמו על ריצה משותפת

יהיה שוויון בתוך הרשימה, סמוטריץ' יעמוד בראשה. נקודת המחלוקת העיקרית בין סמוטריץ' לבן גביר - המקום העשירי • אביר קארה לא יהיה חלק מרשימת "הרוח הציונית" אחרי ששקד סירבה לדרישתו להיות מספר 4 ברשימת הפמלגה
מיכאל שמש
26 באוגוסט 2022
10:22
עודכן ב 17:52

אחרי שנפגשו היום (שישי) אצל ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר סיכמו על ריצה משותפת. סמוטריץ' יעמוד בראש הרשימה, שתי המפלגות יחלקו את המושבים ביניהן באופן שווה.

המשא ומתן התקיים בקיסריה, סמוך לביתו של נתניהו. נקודת המחלוקת המרכזית שנמשכה עד לרגע האחרון - בקשה של סמוטריץ׳ לקבל את יחידת המימון של המקום העשירי ששייך לעוצמה יהודית, בן גביר ויתר. נעם תוזמן להצטרף לאיחוד ויוצע לה המקום ה-11.

סמוטריץ' על סף אחוז החסימה בלי בן גביר - שזוכה ל-8 מנדטים | סקר כאן חדשות

יו"ר הציונות הדתית כתב: "נמשיך לפעול לחיבורים נוספים". נתניהו בירך ואמר כי אחדות היא צו השעה כדי להבטיח את ניצחון המחנה הלאומי והקמת ממשלה לאומית יציבה לארבע השנים הקרובות.

הרשימה המאוחדת המסתמנת:

1. בצלאל סמוטריץ'
2. איתמר בן גביר
3. אופיר סופר
4. אורית סטרוק
5. יצחק וסרלאוף
6. שמחה רוטמן
7. אלמוג כהן
8. מיכל וודליגר
9. עמיחי אליהו
10. נבחר של עוצמה יהודית

למה בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר הפרידו כוחות? | האזינו לעוד יום

בתוך כך, סגן השר אביר קארה, שהיה חלק מרשימת ימינה בכנסת ה-24, לא ימשיך יחד עם איילת שקד ברשימת "רוח ציונית" לכנסת הבאה. בהודעה מטעם המפלגה נכתב כי שקד הודיעה לקארה שלא יהיה חלק מהרשימה - בעקבות דרישתו להיות מספר 4 במפלגה. 

שקד הוסיפה: "אביר קארה פעל למען עצמאים ולמען הסרת רגולציה בשנה האחרונה והביא הישגים חשובים. הרוח הציונית תמשיך להוביל את דגל השוק החופשי ולהילחם בחסמים וביוקר המחייה. מאחלת לאביר הצלחה בכל אשר ילך". 

קארה כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "לפני שעה קלה הודעתי ליושבת ראש רשימת 'הרוח הציונית' על פרישתי ממפלגת ימינה. בפגישה שקיימתי השבוע עם השרה שקד התברר לי כי במבנה החדש של המפלגה, לא יהיה מקום לערכים ולמדיניות הכלכלית שאני מאמין בהם". 

עוד הוסיף: "החלטה זו לא היתה שלי בלבד. בימים האחרונים, רבים מהאנשים שעשו איתי את הדרך, פנו אלי בדרישה ברורה תוך אמירה שאין להם כוונה להמשיך ולתמוך במפלגה שמעדיפה שחקני רכש שאינם אנשי שוק חופשי, תחרותי ויעיל, על פני מי שזחלו בשוחות וייצגו את האזרח הלא מקומבן ולא מוגן". בהמשך אמר כי בימים הקרובים יודיע על המשך דרכו הפוליטית.