-

מודרנה תובעת את פייזר: "העתיקה את הנוסחה לחיסון נגד קורונה"

החברה הבהירה שהשימוש בנוסחה הבסיסית שלה נעשה שלא כדין
בר שפר
26 באוגוסט 2022
15:25

חברת מודרנה הודיעה היום (שישי) כי הגישה תביעה נגד פייזר ו-BioNTech בגין העתקה של נוסחת החיסון הבסיסית נגד קורונה בזמן הפיתוח. נציגת מודרנה, שאנון טיים קלינגר, ציינה במשפט כי היא סבורה שהשימוש נעשה שלא כדין. התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בארצות הברית במסצ'וסטס ובגרמניה.

לפני כשבוע פורסם בכאן רשת ב כי ישראל נערכת לחיסון כפול של אוכלוסיות בסיכון מפני קורונה ומפני שפעת לפני החורף הקרוב. לדברי בכיר במשרד הבריאות, ההמלצה המסתמנת היא שהחיסונים יינתנו במעמד אחד, כך שאדם מעל גיל 60, או כזה שסובל ממחלות רקע, יגיע לקופת החולים או למתחם החיסונים ויקבל את שני החיסונים.

נבדקת האפשרות כי החיסון שיינתן נגד קורונה הוא החיסון החדש שמותאם לווריאנט האומיקרון, וככל הנראה גם נגד הווריאנטים BA4 ו-BA5. לדברי הבכיר, לפי מודלים שונים ייתכן כי תהיה בישראל התפרצות קורונה בחודש אוקטובר הקרוב וכי לקראת החורף יש חשש מפני התפרצות משמעותית של תחלואת חורף - הן של קורונה, הן של שפעת.

בחודש שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בכירים במשרד הבריאות מעריכים שגל נוסף של קורונה צפוי בחודשי הסתיו או החורף הקרובים. על פי הפרסום, במשרד הבריאות ישנם מומחים המעריכים כי ייתכנו אף שני גלי קורונה חדשים עד החורף. קודם לכן אמר ממונה הקורונה פרופסור סלמן זרקא בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, כי יש מודלים שצופים גל תחלואה נוסף לקראת סוף אוקטובר.