צוקרברג, האנטר ביידן וג'ו ביידן
צילום: אי-פי

צוקרברג הודה: פייסבוק צנזרה מידע על בנו של ביידן אחרי פנייה מה-FBI

מנכ"ל "מטא": ה-FBI הזהירו לפני בחירות 2020 מפני תוכן שעשוי לגרום לקיטוב בחברה האמריקנית • הרשת החברתית הגבילה פוסטים שעסקו בטענות, שלאחר מכן הופרכו, שהנשיא האמריקני המכהן סייע לבנו בביצוע עסקים בלתי חוקיים באוקראינה • ה-FBI: לא אמרנו לפייסבוק לצנזר את המידע - רק הזהרנו
מיכל רשף
27 באוגוסט 2022
12:40

מנכ"ל "מטא", מארק צוקרברג, הודה שלשום (חמישי) שפייסבוק צמצמה את החשיפה של פוסטים שעסקו בהאנטר ביידן, בנו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, לאחר פניית ה-FBI. בריאיון לפודקאסט של ג'ו רוגן סיפר צוקרברג כי הרשת החברתית הגבילה פוסטים שעסקו בטענות, שלאחר מכן הופרכו, שהנשיא המכהן סייע לבנו בביצוע עסקים בלתי חוקיים באוקראינה. ב-FBI טענו כי לא אמרו לפייסבוק לצנזר את המידע, אלא רק הזהירו.

לדברי צוקרברג, שמגיעים אחרי ביקורת רבה על התנהלות "מטא" בנושא, ב-FBI הזהירו אותו מפני קידום תוכן שעשוי לגרום לקיטוב בחברה האמריקנית. זאת, לאחר שהתברר שרוסיה הפיצה תוכן כזה בבחירות ב-2016 לאותה המטרה. הטענות על ג'ו והאנטר ביידן עלו לפני הבחירות לנשיאות בשנת 2020 בתחקיר של עיתון הניו יורק פוסט, בשעה שג'ו ביידן כסגן נשיא ארצות הברית. בתחקיר נטען כי ה-FBI קיבלו לידיהם מחשב אישי של האנטר, ובו מיילים שקושרים בין הנשיא המכהן לעבירות בהן נחשד בנו. כמה מהמיילים התפרסמו בחודשים האחרונים, והם לא מצביעים על קשר. 

החקירה לגבי עסקיו של האנטר ביידן החלה ב-2018, ובמסגרתה ה-FBI בדק חשדות להעלמת מס, הלבנת כספים ועבירה על חוקי שתדלנות בעסקיו במדינות זרות. החקירה הגיעה החודש לשלב קריטי, וכעת שוקלים במשרד המשפטים האם להגיש נגדו כתב אישום ועל אילו עבירות.