צילום: אי-פי
תצוגת טילים באיראן

פרטים חדשים מתקיפת הענק בסוריה, שיוחסה לישראל

ברשת אל-ערביה דווח: התקיפה בוצעה נגד אתרים לפיתוח וייצור טילים מדויקים בפיקוח איראני ונגד מרכזי מחקר ופיתוח של טילים. חלק מהאתרים נמצאים מתחת לאדמה. עוד דווח שהתקיפות יימשכו אם איראן תמשיך להקים אתרי ייצור תת קרקעיים
אליאור לוי
27 באוגוסט 2022
17:12
עודכן ב 21:21

תקיפת הענק בסוריה: ברשת אל-ערביה פרסמו היום (שבת) שהתקיפה בוצעה נגד אתרים לפיתוח וייצור טילים מדויקים בפיקוח איראני, ונגד מרכזי מחקר ופיתוח של טילים. חלק מהאתרים שהותקפו נמצאים מתחת לאדמה. עוד דווח כי התקיפות הללו יימשכו אם איראן תמשיך להקים אתרי ייצור תת-קרקעיים.

מקורות מסרו לרשת: "דין אתרים אלו כדין שדה התעופה הבינלאומי של דמשק". במילים אחרות: לא יהיו קווים אדומים בכל הנוגע לאתרים של יצור טילים מדויקים, לא משנה היכן הם יוקמו. גורמים בצבא רוסיה מסרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" שבתקיפה השתתפו ארבעה מטוסים ישראלים שירו ארבעה טילי שיוט ו-16 טילים מונחים. סוריה האשימה  את ישראל בתקיפה שבוצעה במסיאף שבצפון-מערב סוריה ביום חמישי בערב. בישראל לא התייחסו להאשמות הללו.

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, ארגון אופוזיציוני שיושב בבריטניה, עדכן היום שבתקיפה נפגעו יותר מ-1,000 טילים לטווח בינוני. חלק מהטילים יוצרו במכון למחקרים במסיאף, תחת פיקוח של קציני משמרות המהפכה של איראן, וחלקם מתוצרת איראנית.

 תיעוד ברשתות ערביות מהתקיפה בסוריה ביום חמישי

בדיווח, שאין לו אישור ממקור אחר, נמסר כי הטילים נאגרו במערב סוריה לאורך השנה האחרונה. עוד דווח שהמיליציות הפרו-איראניות בסוריה מפתחות ומייצרות טילים לטווח בינוני בשני אתרים באזור מסיאף. 

אתמול דיווח מרכז המעקב ש-14 אזרחים נפצעו בדרגות שונות מהפיצוצים במחסני הטילים ששייכים למיליציות הפרו-איראניות באזור מסיאף. עוד דווח שקצין בצבא סוריה נהרג באותה התקיפה. הפיצוצים גרמו לנזקים לבתי התושבים שנמצאים סמוך לאזור התקיפה, וצוותי הכיבוי השתלטו על האש לאחר שעות ארוכות. 

בהכנת הידיעה השתתף גיא מעיין