ילנה גרנברג

אחרי שניסה להתאבד: החשוד ברצח ילנה גרנברג נחקר בבית החולים – והודה

ג'ייסון בלייז ניסה לשים קץ לחייו על ידי בליעת כדורים רגע לפני שנעצר ונפגע באורח קשה. מעצרו הוארך בשבוע • בני משפחתה של הנרצחת: "הוא לא יכול לטעון לאי שפיות, הוא צריך להישפט"
סיון סיסאי
28 באוגוסט 2022
11:43
עודכן ב 12:51

החשוד ברצח ילנה גרנברג, ג'ייסון בלייז, נחקר אתמול (שבת) בבית החולים בנוכחות עורך דינו, והודה במעשה. בלייז עדיין מאושפז אחרי שניסה להתאבד לפני מעצרו. בית המשפט האריך את מעצרו עד ליום ראשון הבא.

אחרי הדיון בבית המשפט אמר גיסה של ילנה על החשוד: ״אנחנו לא היינו מכניסים אדם לא שפוי אלינו הביתה, חוגגים איתו בחתונה שלנו ובטח לא נותנים לו לשחק עם הבן שלנו. הוא לא יכול לטעון לאי שפיות כי הוא בן אדם נורמטיבי שצריך להישפט ואנחנו מקווים שבית המשפט יעניש אותו בהתאם".

דוד של הנרצחת: "הכרנו את הבחור 4 שנים, הוא היה בן בית. חגגנו לו יום הולדת אצלנו בבית. ילנה הייתה בן אדם שמאוד רוצה לעזור, והיא רצתה לעזור לו. ניסינו להגיד לה שזה אולי קצת כבד ושתשחרר והיא תמיד אמרה - 'אם אני יכולה לעזור אני חייבת לעזור'".

גופתה של גרנברג, תושבת ראשון לציון בת 27, התגלתה ביום חמישי בבוקר בפרדס סמוך לרחובות עם סימני דקירה. בלייז, בן 29 מבת ים, ניסה לשים קץ לחייו על ידי בליעת כדורים רגע לפני שנעצר, ופונה לבית החולים אסף הרופא במצב קשה. הדיון מתקיים בהיעדרו.

בלייז איים על גרנברג כמה פעמים כי אם היא תסיים את הקשר ביניהם הוא יתאבד. השניים לא היו בני זוג, אלא חברים קרובים, אך החשוד היה מאוהב בה ואובססיבי כלפיה. בביתו נמצאו ממצאים שקשרו אותו לרצח וסמוך לביתו אותר גם הרכב שבו בוצע לכאורה המעשה. אחותה של הנרצחת אמרה לכאן חדשות: "אני יודעת שהוא רצח אותה בדקירות, היו סימני אלימות על הגוף שלה. הוא היה מתוסכל כי הוא אהב אותה והיא לא רצתה להיות בת זוג שלו. הוא מכיר את כל המשפחה שלנו. הוא היה מתוסכל שהיא לא נענתה לחיזורים שלו".