טיילור סוויפט, הלילה
צילום: רויטרס

טיילור סוויפט היא הזוכה הגדולה בטקס פרסי ה-VMA

הזמרת והיוצרת האמריקנית זכתה בפרס לקליפ השנה בפעם השלישית בקריירה - יותר מכל אמן אחר • הראפרים ליל נאז X וג'ק הארלו זכו בפרס לשיתוף הפעולה הטוב ביותר • פרסי מפעל חיים הוענקו ללהקת רד הוט צ'ילי פפרז ולראפרית ניקי מינאז', שבחרה להקדיש את הפרס לוויטני יוסטון ומייקל ג'קסון
אלון פרוכטר
29 באוגוסט 2022
07:05

בניו ג'רזי התקיים הלילה (שני) טקס פרסי הווידאו קליפים, ה-VMA, ה-39 של MTV. הזוכה הגדולה של הערב הייתה הזמרת והיוצרת האמריקנית טיילור סוויפט, שקטפה את הפרס החשוב ביותר בטקס - קליפ השנה, על השיר All Too Well שאותו גם ביימה. מדובר בזכייה השלישית של סוויפט בקטגוריה החשובה - יותר מכל אמן אחר בתולדות הטקס.

הקליפ לשיר איתו זכתה בפרס, יצא במסגרת ההקלטה המחודשת של אלבומה Red משנת 2012. את הקליפ, שאורכו עשר דקות סוויפט ביימה בעצמה. היא גם קיבלה עבורו את הפרס לקליפ הארוך הטוב ביותר.

כאמור, סוויפט לא הייתה הזוכה היחידה. פרס שיר השנה הוענק לזמרת בילי אייליש על Happier Than Ever, פרס אמן השנה הוענק לראפר הפוארטו ריקני באד באני ופרס תגלית השנה הוענק לזמרת והשחקנית הצעירה דאב קמרון. פרס שיתוף הפעולה הטוב ביותר הוענק לצמד הראפרים ליל נאז X וג'ק הארלו על השיר Industry Baby. הארי סטיילס שנעדר מהטקס קיבל שני פרסים – לשיר הפופ הטוב ביותר As It Was ולאלבום הטוב ביותר Harry's House ששוחרר לפני שלושה חודשים.

כמיטב המסורת, גם פרסי מפעל חיים הוענקו בטקס. פרק האייקון הגלובלי הוענק ללהקת רד הוט צ'ילי פפרז, שגם הופיעה בטקס ואף זכתה בפרס לקליפ הרוק הטוב ביותר. פרס החלוציות על שם מייקל ג'קסון הוענק לראפרית ניקי מינאז'. בנאום הזכייה שלה, הקדישה מינאז' את הפרס לאמנים ששיתפו איתה פעולה ונתנו לה הזדמנות בתחילת דרכה. "אני מצטערת שוויטני יוסטון ומייקל ג'קסון לא כאן", הוסיפה. "אני מקווה שאנשים יידעו מה הם עברו, שיתייחסו לבריאות הנפש ברצינות, בעיקר כשמדובר במי שאנחנו חושבים שיש להם חיים מושלמים".

הזוכים בקטגוריות המרכזיות:

קליפ השנה - טיילור סוויפט, "All Too Well (10 Minute Version) (Taylor's Version)"

שיר השנה - בילי אייליש, "Happier Than Ever"

אמן השנה - באד באני

האמן החדש הטוב ביותר - דאב קמרון

שיתוף הפעולה הטוב ביותר - ליל נאז X וג'ק הארלו, "Industry Baby"

קליפ הפופ הטוב ביותר - הארי סטיילס, "As It Was"

קליפ ההיפ הופ הטוב ביותר - ניקי מינאז' (בהשתתפות ליל בייבי), "Do We Have a Problem?"

קליפ ה-R&B הטוב ביותר - דה ויקנד, "Out Of Time"

קליפ הקיי-פופ הטוב ביותר - ליסה, "Lalisa"

הקליפ הלטיני הטוב ביותר - אניטה, "Envolver"

קליפ הרוק הטוב ביותר - רד הוט צ'ילי פפרז, "Black Summer"

הקליפ האלטרנטיבי הטוב ביותר - מונסקין, "I Wanna Be Your Slave"

קליפ למטרה טובה - ליזו, "About Damn Time"

הקליפ הארוך הטוב ביותר - טיילור סוויפט, All Too Well (10 Minute Version) (Taylor's Version)

פרס החלוציות על שם מייקל ג'קסון - ניקי מינאז'

פרס האייקון הגלובלי - רד הוט צ'ילי פפרז

הטקס ישודר הלילה בשידור נוסף בשעה 21:00 בערוץ MTV ישראל