כריס רוק
צילום גטי אימג'ס

דיווח: כריס רוק דחה הצעה להנחות את טקס האוסקר של 2023

בטקס שהתקיים בסוף חודש מרץ, סמית' היכה את רוק וקילל אותו בשידור חי, לאחר שזה סיפר בדיחה על אשתו ג'יידה. הקומיקאי הסביר בהופעה שלחזור להנחות את הטקס יהיה כמו "חזרה לזירת הפשע" עבורו
אלון פרוכטר
30 באוגוסט 2022
10:57

כמעט חמישה חודשים לאחר שקיבל סטירה מהשחקן וויל סמית' בשידור חי בטקס פרסי האוסקר, הקומיקאי כריס רוק קיבל הצעה מהאקדמיה לקולנוע להנחות את הטקס של השנה הבאה - וסירב. על פי דיווח באתר Arizon Republic, בהופעה שקיים רוק בעיר פיניקס ביום ראשון בלילה, הקומיקאי אמר לקהל שהאקדמיה האמריקנית הציעה לו להנחות את הטקס של השנה הבאה.

לטענתו, סירב להצעה בטענה שמבחינתו הדבר יהיה כמו לבקש מניקול בראון סמית (גרושתו של או ג'יי סימפסון) לחזור למסעדה שבה אכלה רגע לפני שנרצחה (או במילים אחרות - כמו לחזור לזירת הפשע). רוק הנחה את הטקס בשנים 2005 ו-2016. בעקבות התקרית, הושעה סמית' על ידי האקדמיה האמריקנית מטקס האוסקר לעשור.

בטקס שהתקיים בסוף חודש מרץ, סמית' היכה את רוק וקילל אותו בשידור חי, לאחר שזה סיפר בדיחה על אשתו ג'יידה. רוק, שעלה לבמה כדי להגיש את הפרס לסרט התיעודי הטוב ביותר, הזכיר את הקרחת שלה והשווה אותה לדמות מהסרט "ג'י איי ג'יין". ארבעה חודשים לאחר התקרית סמית' פרסם סרטון התנצלות בעמוד היוטיוב הרשמי שלו על האירוע.