המסמכים המסווגים שנמצאו באחוזת טראמפ

משרד המשפטים האמריקני פרסם את המסמכים המסווגים שנמצאו באחוזת טראמפ

משרד המשפטים האמריקני פרסם את התמונה בתשובה לעתירת טראמפ על הפשיטה • הם טוענים שטראמפ וצוותו שיבשו חקירה בפרשה
איתמר מרגלית
31 באוגוסט 2022
07:49

משרד המשפטים האמריקני השיב הלילה (רביעי) לעתירת נשיא ארצות הברית לשעבר וצוותו בנוגע לפשיטת ה-FBI על אחוזת מאר א-לגו. במשרד המשפטים האמריקני אומרים שגילו מאמצים לשבש מהלכי חקירה בפרשת לקיחת המסמכים המסווגים. לשם כך, פורסמה תמונה שבה נראים המסמסכים המסווגים באחוזה. במשרד המשפטים ביקשו לדחות את בקשת טראמפ ששופטת תמנה גורם מיוחד אשר יבחן את החומרים שהתגלו בפשיטה. 


המסמכים שנתפסו באחוזת טראמפ

בתשובת משרד המשפטים לבית המשפט נטען שהנשיא לשעבר ואנשים מטעמו כשלו בשיתוף פעולה מלא עם הבקשה להעביר מסמכים מסווגים. כמו כן נטען שחלקם הוסתרו במעונו של טראמפ והתגלו רק בעקבות פשיטת סוכני ה-FBI בתחילת החודש. כמו כן אנשי המשרד העידו שבכמה מקרים סוכני FBI ונציגים אחרים נדרשו לסיווג ביטחוני נוסף כדי לראות מסמכים שהיו רגישים במיוחד.

לפני כשבוע פורסם שטראמפ כי טראמפ החזיק באחוזתו מאר-א-לאגו לפחות 300 מסמכים המוגדרים מסווגים. לפי הדיווח, טראמפ נטל עמו את המסמכים כשעזב את הבית הלבן והעביר אותם לביתו בפלורידה. חלק מן המסמכים הוחזרו לארכיון הלאומי בינואר השנה - שנה אחרי שעזב את הבית הלבן. מסמכים מסווגים נוספים הועברו לרשות משרד המשפטים כאשר נציגיו ביקרו במאר-א-לאגו בחודש יוני ודרשו לקבל אותם לידיהם. יתר המסמכים נתפסו על ידי ה-FBI בפשיטה על הבית החודש.