למצולמים אין קשר לנאמר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"היא ניסתה לברוח - והוא נכנס בה עם הכידון": אימה של יולי משחזרת

אימה של יולי בת ה-4 על דריסת בתה: "אתה יכול ללמד את הילדים לא לזוז מטר בלי להסתכל ימינה ושמאלה - ועדיין יגיעו שלושה נערים בטיסה. אין להם ברקסים" • הנער בן ה-16 שדרס והפקיר את הילדה רכב על האופניים החשמליים בניגוד לחוק. הוא נעצר אך לא נחקר על הפקרה ושוחרר בתנאים מגבילים
דניאל אלעזר
03 בספטמבר 2022
11:54
עודכן ב 22:03

אלה וולף, אמה של יולי בת ה-4 שנדרסה הבוקר (שבת) על ידי נער בן 16 שרכב על אופניים חשמליים סיפרה על התקרית בפוסט באינסטגרם: "הילדה שלי ראתה את האופניים האלה מגיעים אליה, עצרה, ניסתה לברוח מהם, ועדיין הנער הזה נכנס בה עם הכידון שלו לתוך הפנים. היא עוד לא בת חמש, מטר ועשרים של דבש טהור וכידון ממונע לפנים". 

בהמשך מתחה ביקורת חריפה על תרבות הנהיגה על אופניים חשמליים בקרב צעירים, שהביאה לפציעת בתה: "אתה יכול בתור הורה, לקחת את הילדים לאזור שאסורה אליו כניסת כלי רכב ממונעים, אתה יכול ללמד אותם ולתרגל איתם לא לזוז מטר בלי להסתכל ימינה ושמאלה, גם כשהם בכלל לא בכביש. להיות לידם כל הזמן פיזית ממש, ועדיין יגיעו שלושה נערים בטיסה וירימו לך את הילדה שצועדת בזהירות עם כוס מיץ לכיוון אבא שלה שני מטר באוויר, כי אין להם ברקסים". 

View this post on Instagram

A post shared by איכילוב (@ichilovtlv)

המשטרה עצרה הבוקר צעיר בן 16 בחשד כי דרס את יולי בת ה-4 באופניים חשמליים בנמל תל אביב - ונמלט. לסתה של הילדה נשברה והיא פונתה לבית החולים איכילוב. זמן קצר לאחר האירוע הנער נעצר, אך לכאן חדשות נודע כי בן ה-16 לא נחקר במשטרה על עבירת הפקרה, על אף שנמלט מהמקום מיד לאחר התאונה ועל אף שלא התקשר לצוותי הרפואה להעניק סיוע לילדה.

הנער אמר בחקירתו כי לאחר התאונה הוא נבהל ומסר את פרטיו לעדת ראייה שהייתה בסמוך לאירוע, ורק לאחר מכן נמלט. בשל כך וכן בגלל גילו הצעיר של הנער, וכי שיקול דעתו שונה משל אדם בגיר - הוחלט במשטרה לא לחקור אותו על הפקרת הילדה. הוא נחקר על נהיגה בקלות ראש, אי מסירת פרטים, גרימת חבלה של ממש לאדם וכן נהיגה ללא היתר.

לכאן חדשות גם נודע כי הנער רכב על האופניים בניגוד לחוק. למי שמלאו 16 שנים, לפי החוק, ניתן לרכב על אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי, רק אם הרוכב מחזיק ברישיון נהיגה, או עבר מבחן תיאוריה או מבחן הסמכה. אותו נער לא עבר את המבחן.

"ישבתי על הגדר, מכיוון צפון הגיעו שלושה נערים במהירות גבוהה", אמרה לכאן חדשות מישל דרי, עדת ראייה למקרה. "הילדה הייתה ליד הקיוסק. מישהו נסע והעיף אותה באוויר ולא רצה לתת פרטים". דרי הוסיפה כי החשוד "עצר, הרים את הקול, קילל את הילדה, את המשפחה וברח. כל כך כאב לי על האבא, זה חתיכת זעזוע מה שקרה".