חיסון קורונה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במשרד הבריאות מתכוננים לחורף: האם ישראל ערוכה להתפרצות שפעת וקורונה?

משרד הבריאות צפוי לדון מחר בהיערכות של מערכת הבריאות לקראת החורף • פי שפורסם בכאן רשת ב: במשרד הבריאות צפויים לדון בשימוש בחיסונים המותאמים לזן האומיקרון כחלק מחיזוק המוכנות של המערכת
דקלה אהרן שפרן
04 בספטמבר 2022
06:57

שידור חי בכאן רשת ב

משרד הבריאות צפוי לדון היום (ראשון) בהיערכות של מערכת הבריאות לקראת החורף, על רקע חשש מהתפרצות של קורונה במקביל להתפרצות שפעת כבר באוקטובר הקרוב. כפי שפורסם לראשונה לפני כשלושה שבועות בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, במשרד הבריאות צפויים לדון בשימוש בחיסונים המותאמים לזן האומיקרון כחלק מחיזוק המוכנות של המערכת.

עוד דווח לפני כשלושה שבועות כי לדברי בכיר במשרד הבריאות, ההמלצה המסתמנת היא שהחיסונים יינתנו במעמד אחד, כך שאדם מעל גיל 60, או כזה שסובל ממחלות רקע, יגיע לקופת החולים או למתחם החיסונים ויקבל את שני החיסונים.

במשרד הבריאות ידונו בשבועיים הקרובים גם בביטול הבידוד למאומתי קורונה. כפי שדווח לפני כשבוע בחדשות הערב בכאן 11, התומכים בהחלטה טוענים שכ-80%-90% מהאוכלוסייה כבר נדבקה בנגיף והרוב מחוסנים, לכן הסכנה לתחלואה קשה יורדת. בנוסף הם אומרים שממילא אין אכיפה של בידוד הקורונה כרגע.

המתנגדים למהלך, בהם גם בכירים במשרד הבריאות, חושבים שלפני החורף זה לא הזמן הנכון לבטל את הבידוד כי צפוי גל תחלואה נוסף, כשעדיין לא ברור של איזה וריאנט. משרד הבריאות הנחה את בתי החולים לבטל את החובה לבצע בדיקת קורונה לכל מטופל, בשל הירידה במדדי התחלואה.