אובמה, אדל ובוזמן, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

ברק אובמה, אדל וצ'דוויק בוזמן זכו בפרס אמי ראשון

נשיא ארצות הברית לשעבר זכה בפרס על תפקידו כקריין סדרת התעודה "שמורות הטבע המופלאות" בנטפליקס • הזמרת הבריטית זכתה בפרס על תוכנית הספיישל המוקלטת הטובה ביותר על Adele: One Night Only • בוזמן שהלך לעולמו לפני שנתיים זכה בפרס על דיבוב הסדרה What If של דיסני+
אלון פרוכטר
04 בספטמבר 2022
06:43

נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה זכה הלילה (ראשון) בפרס אמי ראשון. הפרס הוענק לנשיא לשעבר שלא בנוכחותו, בטקס פרסי ה-Creative Arts Emmys, שמתקיים מדי שנה שבוע לפני טקס פרסי האמי המרכזי.

הפרס הוענק לאובמה בקטגוריית הקריינות הטובה ביותר, על עבודתו בסדרה התיעודית של נטפליקס "שמורות הטבע המופלאות". אובמה הוא הנשיא האמריקני השני שזוכה בפרס אמי, אחרי הנשיא המנוח דווייט אייזנהאואר שקיבל פרס אמי מיוחד בשנת 1956 בעודו בתפקיד.

הזמרת הבריטית אדל זכתה אף היא בפרס אמי ראשון. אדל קיבלה את הפרס בקטגוריית תוכנית הספיישל המוקלטת הטובה ביותר, על המשדר Adele: One Night Only ששודר ברשת CBS, בחודש נובמבר האחרון. כעת אדל נמצאת מרחק פרס טוני אחד עד קבלת התואר EGOT, שכן היא מחזיקה עד כה ב-15 פרסי גראמי ובפרס אוסקר אחד.

פרס אמי לעבודת הדיבוב הטובה ביותר העונק לשחקן המנוח צ'דוויק בוזמן, על תפקידו בסדרת האנימציה "What If" ששודרה השנה ברשת דיסני+. בוזמן מת מסרטן באוגוסט 2020 בגיל 43 בלבד.

גם חברי להקת הביטלס פול מקרטני ורינגו סטאר זכו הלילה בפרס. חברי הלהקה הנותרים קיבלו את הפרס לסדרת התעודה הטובה ביותר, כמפיקי הסדרה The Beatles: Get Back ששודרה ברשת הסטרימינג דיסני+. מלבדם קיבלו את הפרס אלמנותיהם של ג'ון לנון וג'ורג' האריסון - יוקו אונו ואוליביה האריסון, ששימשו אף הן מפיקות הסדרה. הבמאי פיטר ג'קסון זכה בפרס על בימוי הסדרה.

כמדי שנה, בשבוע שלפני טקס פרסי האמי המרכזי מוענקים פרסים ביותר מ-90 קטגוריות בתחומים שונים, רובן קטגוריות טכניות. חלוקת הפרסים בקטגוריות הללו מתבצעת בשני לילות רצופים, כשהלילה כאמור התקיים הערב הראשון. בלילה בין ראשון לשני יתקיים ערב חלוקת פרסי ה-Creative Arts Emmys השני, וביום ראשון הבא יתקיים טקס פרסי האמי המרכזי.