אילוסטרציה
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

משרד הבריאות חוקר את מות התינוק שהתמוטט, וקיבל סיוע לאחר 11 דקות

בעקבות הפרסום בכאן חדשות: נבדקת האפשרות שהחובש שהגיע למקום לא מצא את הבית מפני שניתן לו מידע חלקי על האירוע בשל נוהל של ארגוני ההצלה • במשרד הבריאות סבורים כי לא היה כשל בזימון הכוננים מהמוקד, אך הגעת כוחות ההצלה דורשת בירור מעמיק יותר
דקלה אהרן שפרן
05 בספטמבר 2022
14:01
עודכן ב 17:40

בעקבות הפרסום בכאן חדשות: משרד הבריאות פתח בחקירת מותו של התינוק בן ה-10 חודשים לאחר שהתמוטט בבית המטפלת שלו ביהוד, וקיים חשד כי הטיפול בו התעכב, כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב. בשבוע שעבר פורסם בכאו חדשות שהתינוק קיבל סיוע חירום רפואי רק לאחר כ-11 דקות.

עוד פורסם שנבדקת האפשרות שחובש של איחוד הצלה שהגיע למקום לא מצא את הבית מפני שניתן לו מידע חלקי בלבד על האירוע, זאת בשל נוהל שאליו הגיעו מד"א ואיחוד הצלה לאחר מחלוקת ביניהם. ממשרד הבריאות נמסר כי יבוצע תחקיר של האירוע מול שני גופי ההצלה.

במשרד הבריאות סבורים כי על פניו, לא נראה שהיה כשל בזימון הכוננים מהמוקד, ואולם מספר נקודות שעלו בתחקור ראשוני של הגעת כוחות ההצלה דורשים בירור מעמיק יותר. עוד אמרו כי ייתכן שיש צורך בחידוד ההוראות גם מול הכוננים.

על פי ההסכמות בין ארגוני ההצלה, בעת אירוע חירום חמשת אנשי ההצלה הקרובים ביותר למקום מקבלים את הפרטים המדויקים בעניינו, ושאר הכוננים מקבלים מידע חלקי. במקרה הזה, אמבולנס הגיע למקום מעיר אחרת, וחובש שהיה בקרבת האירוע והגיע מוקדם יותר לא הצליח למצוא את הבית, ככל הנראה בגלל מידע חלקי שקיבל.

האזינו לריאיון עם אימו של התינוק בכאן רשת ב

התינוק הועבר לבית החולים שיבא במצב קשה, כשהוא סובל מפגיעה מוחית. מותו נקבע חמישה ימים אחר כך. עד להגעת צוותי החירום המטפלת והאם ביצעו בו פעולות החייאה על פי הוראות ממוקד מד"א בטלפון.