-

סייע לנסיון רצח איש שב"כ: פרטים חדשים על המחבל הנמלט מבקעת הירדן

פרסום ראשון: מאהר א-סעדי נידון לשנתיים מאסר, אותן ריצה בשנים 2003-2001 בבתי הכלא שקמה והדרים • אתמול ביצע א-סעדי את פיגוע הירי לעבר האוטובוס בבקעת הירדן, יחד עם בנו ואחיינו, המצוד אחריו נמשך
כרמל דנגור
05 בספטמבר 2022
18:41
עודכן ב 20:59

פיגוע הירי בבקעת הירדן: המחבל הנמלט, מאהר א-סעיד, הורשע לפני 20 שנה בסיוע לנסיון רצח איש שב"כ, כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, בתקופה הזו, המחבל היה בקשר, ברמה כזו או אחרת, עם איש שב"כ.

לבקשת קרובי משפחתו, ניסה המחבל לקבוע פגישה עם איש השב"כ בג'נין - כדי שהם יוכלו לנסות לרצוח אותו. הוא גם נתן להם את מספר הטלפון ליצירת הקשר, מילת הקוד המוסכמת והכינוי של איש השב"כ.

המחבל הורשע בריגול ובסיוע לעבריין. הוא נידון לשנתיים מאסר, אותן ריצה ב-2003-2001, בבתי הכלא שקמה והדרים. בהחלטה של בית המשפט הצבאי, שדחה ערעור על החמרת עונשו, נכתב: "ספק אם היה בשיחת טלפון של מקור בעל מעמד נמוך - כדי להביא את איש השב"כ להסתכן ולהיכנס לג'נין". 

אתמול ביצע המחבל את פיגוע הירי לעבר האוטובוס בבקעת הירדן, יחד עם בנו ואחיינו - שנעצרו. בפיגוע נפצעה שבעה, בהם נהג אוטובוס במצב קשה ולוחם צה"ל באורח בינוני. המחבל עצמו טרם נעצר בידי כוחות הביטחון, והמצוד אחריו נמשך.

תגובת תנועת רגבים: "המחבל, שמוכר בבקעה כמי שעוסק בגניבת מים ובבנייה לא חוקית, מבטא את הקשר בין השתלטות על קרקעות לבין לאומנות טרור".

הרמטכ"ל נגד הרשות הפלסטינית: אוזלת ידם של מנגנוני הביטחון מובילה לצמיחת הטרור

הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי אומר כי צה"ל ערוך להמשיך במבצע "שובר גלים" ביהודה ושומרון. במסגרת כנס למידה מטכ״לי לסיכום תרגיל ״מרכבות האש״ שהתקיים הערב (שני) אמר רא"ל כוכבי כי "משימתנו היא לסכל טרור ולשם כך נגיע לכל עיר, שכונה, בית או מרתף. פעילותנו תימשך ואנו ערוכים להגביר אותה על פי הצורך", הדגיש הרמטכ"ל.

רא"ל כוכבי ציין כי מתחילת "שובר גלים" נעצרו כ-1,500 מבוקשים פלסטינים וסוכלו מאות פיגועים. עוד אמר כי התגברות הטרור ביהודה ושומרון נובעת בחלקה מאוזלת ידם של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. "הדבר מוביל לחוסר משילות של הרשות הפלסטינים בכמה אזורים, תופעה שהיא בבחינת קרקע פוריה לצמיחת הטרור", הוסיף הרמטכ"ל.

אמש נפצעו קל ארבעה חיילי צה"ל מגדוד כפיר, מירי רובה ציד לעברם בצומת הדואר שבבנימין, סמוך לרמאללה. קודם לכן בשעות הצוהריים נהג אוטובוס נפצע קשה, קצין נפצע בינוני וחמישה חיילים נוספים נפצעו קל, מירי לעבר אוטובוס בכביש 578, בין היישוב חמרה לבקעות.

מתנועת רגבים נמסר: "אין פלא שאותו מחבל, שמוכר בבקעה כמי שעוסק בגניבת מים ובניה לא חוקית - הורשע בעבר במעורבות בטרור. המחבל מבטא את הקשר בין השתלטות על קרקעות לבין לאומנות וטרור".