-

ארה"ב: מברכים על תחקיר הירי בשירין אבו עאקלה

משרד החוץ האמריקני קרא להסקת מסקנות בעקבות תחקיר צה"ל סביב מות העיתונאית הפלסטינית בחודש מאי האחרון בג'נין
נתן גוטמן
06 בספטמבר 2022
05:57

משרד החוץ האמריקני בירך הלילה (שלישי) על תחקיר צה"ל בנוגע להריגתה של העיתונאית הפלסטינית שירין אבו עאקלה. בהודעת המשרד נכתב כי הם מדגישים שוב את הצורך בנטילת אחריות, בין היתר על ידי קביעת מדיניות ונהלים שימנעו מקרים דומים בעתיד. 

עוד נמסר בהודעה כי "ארצות הברית רואה עדיפות במניעה ובטיפול במקרים של פגיעה באזרחים כתוצאה מפעילות צבאית. משרד ההגנה האמריקני הדגיש באחרונה את הצורך בטיפול בנושא של פגיעה באזרחים וימשיך לשתף במסקנותיו את צבאותיהם של בנות בריתה של ארה״ב בעולם".

מהמשרד נמסר בנוסף כי "מחשבותינו נתונות עם משפחת אבו עאקלה המתמודדת עם האבדן הכבד ועם רבים ברחבי העולם שהביאו את שירין לבתיהם באמצעות דיווחי החדשות שלה בשני העשורים האחרונים. שירין לא היתה רק אזרחית אמריקנית אלא גם עתונאית ללא חת שרדיפתה אחר האמת זיכתה אותם באמונם של רבים ברחבי העולם".

צה"ל פרסם אתמול את מסקנותיו מהאירוע בו נורתה למוות העיתונאית הפלסטינית בחודש מאי בג'נין. גורם צבאי בכיר מסר: "סבירות גבוהה יותר ששירין נפגעה בשוגג מירי צה"ל ולא מירי של חמוש פלסטיני. עדיין לא ניתן לקבוע זאת בוודאות". הפרקליטה הצבאית הראשית קבעה כי אין חשד לביצוע עבירה פלילית באירוע, ושלא תפתח חקירת מצ"ח בנושא.