אומיקרון
ا ب

ממונה הקורונה: "מנות חיסון לאומיקרון בדרכן"

במשרד הבריאות נערכים לשילוב נגיף הקורונה והשפעת, ורוכשים ערכות אנטיגן מיוחדות. כתוצאה משתי המחלות במשרד צופים עלייה במספר המאושפזים קשה והיעדרויות רבות של צוותי הרפואה • סקרים של המשרד מראים כי כשליש מהציבור סבור שהקורונה חלפה
נוב ראובני
06 בספטמבר 2022
13:04

משרד הבריאות עורך היום (שלישי) "משחק מלחמה" לקראת החורף הקרוב, במפקדת אלון של פיקוד העורף. ממונה הקורונה, פרופסור סלמן זרקא,  אמר בתדרוך לכתבים כי "החורף מזמן לנו תרחיש ייחוס סביר של שני גלים משולבים - שפעת וקורונה". לדבריו, יש חשש בעלייה במספר המאושפזים במצב קשה, כתוצאה משתי המחלות. בנוסף, המשרד צופה היעדרויות רבות של צוותי הרפואה ועומס גדול על מערכת הבריאות - מה שעלול לגרום לאתגרים באבחונים רפואיים ומתן מענה למחלות אחרות.

כפי שפורסם בכאן חדשות, משרד הבריאות בוחן בימים האחרונים שימוש בערכת אנטיגן שתוכל לבדוק את הימצאות שני הנגיפים יחדיו. הערכה תהיה מכוונת בעיקר לאוכלוסיות בסיכון, כדי להעניק טיפול רפואי מותאם במידת הצורך.

"משרד הבריאות רכש מיליוני מנות חיסון מותאמות לאומיקרון והן יהיו זמינות לציבור, ככול הנראה בחודש הקרוב", הוסיף פרופסור זרקא. לדבריו, במשרד נערכים למבצע חיסונים משולב - שפעת וקורונה, בדגש על אוכלוסיות בסיכון. גם נושא המסכות וצמצום המגעים בבדיקה. 

לפי סקרים שביצע משרד הבריאות, כשליש מהציבור בישראל סבור שסכנת מגפת הקורונה חלפה. שיעור הסבורים במגזר החרדי על כך שהקורונה נגמרה מגיע לכ-39%. בנוסף, מסקר שנערך בחודש יולי - רק כ-41% מאוכלוסיית בני ה-55 ומעלה, אשר מצויים באוכלוסיית סיכון מפאת גילם, מקפידים על מסכות בחללים סגורים.