עידן מיכאילוב

העונש החמור ביותר שניתן: 5 שנות מאסר לצעיר שסחר בתמונות וסרטונים של נשים ונערות

צעיר מאופקים הורשע שהפיץ את התמונותיהן של יותר מ-130 נשים, ביניהן עשרות קטינות, במסגרת ערוץ טלגרם ששיווק
אסף פוזיילוב
07 בספטמבר 2022
11:17

העונש החמור ביותר על הפצת תוכן אינטימי: חמש שנות מאסר נגזרו על עידן מיכאילוב, צעיר מאופקים, שסחר בתמונות וסרטונים של יותר מ-100 נשים ונערות ישראליות בהן עשרות קטינות.

הוא הורשע בעבירות הטרדה מינית והתנכלות ופגיעה בפרטיות, לאחר שהפיץ את תמונותיהן של יותר מ-130 נשים, בהן 30 קטינות, בערוצי טלגרם בתשלום שניהל. עוד הורתה על פיצוי לנפגעות בסכומים מדורגים של 3,000, 5,000  ו- 7,000 שקלים.

השופטת ענת חולתא קבעה כי "הנאשם פעל לשווק את הערוצים כדי להגדיל את מספר המינויים. פורסמו פרטי המתלוננות באופן שמאפשר יצירת קשר עמן, ללא ידיעתן ואישורן". השופטת קיבלה את עמדת המדינה לפיה מדובר בעבירות מין. עוד קבעה כי מעשי הנאשם גרמו להחפצת הקורבנות וסחר במיניות שלהן.

"המציאות מלמדת שקלות זו מגדילה את פוטנציאל העבריינים ומאפשרת גם למי שלא היה מעז לבצע את העבירות מחוץ למרחב הווירטואלי לחצות את הקווים", אמרה השופטת חולתא. "פרסום של תכנים ברשת אינה הפיכה והוא אפשר להגביר את המשך הפגיעה בנפגעות העבירה, שכן התכנים ממשיכים להסתובב ברשת שוב ושוב. הדבר לא מאפשר להקטין את מעגל התביעה".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב עם עורך הדין איתי גוהר ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה שניהל את התיק נגד מיכאילוב

"הנזקים שתוארו למתלוננות אופייניות לעבירות מין, דיכאון וקשיים בתפקוד ויצירת קשר והשתלבות בתעסוקה. חלקן הפסיקו את הגבילו את השימוש באינטרנט. אין למעשה פסיקה של ערכאה מנחה כשמדובר בהפצה שיטתית. מתחם העונש ההולם הוא 3 עד 7 שנות מאסר", אמרה השופטת.

השופטת התחשבה בגילו והיעדר עברו הפלילי ובעובדה שהודה וחסך את עדויות נפגעות העבירה. פרט לכך ציינה כי אין שיקולים לקולא והנאשם התקשה להביע אמפתיה לנפגעות העבירה. השופטת ציינה כי נוכח ריבוי הקורבנות החליטה שלא להטיל קנס כי יש חשיבות למאסר.