תת מקלע של שוהה בלתי חוקי

סוכל פיגוע המוני בת"א: מחבל משכם נתפס חמוש ביפו

המחבל, פלסטיני תושב שכם, נתפס עם תת מקלע ושני מטעני צינור. מפכ"ל המשטרה: "הרובה היה טעון, המטענים מלאי מסמרים". בנוסף, המחבל נעצר גם באפריל האחרון עם סכין בהר הבית, נידון לארבעה חודשים ושוחרר לאחרונה. השופט כתב בהכרעת הדין: "יש להתחשב בנסיבות - הנאשם נעדר עבר פלילי, שנטל אחריות על מעשיו". קרוב של המחבל נעצר בחשד ששימש כסייען
משה שטיינמץ ודניאל אלעזר
08 בספטמבר 2022
16:40
עודכן ב 19:38

סוכל פיגוע המוני באזור תל אביב: צוות יס"מ של משטרת תל אביב עצר היום (חמישי) פלסטיני שוהה בלתי חוקי שהעלה את חשדם. לאחר בדיקתו מצא הצוות בתיקו רובה תת מקלע ושני מטעני צינור. קרוב משפחתו של המחבל נעצר בצומת תפוח בעקבות מידע מודיעיני וכעת נבדק אם שימש כסייען של המחבל.

המחבל שנתפס הוא מחמד מינאווי, פלסטיני בן 20 תושב שכם. זו אינה הפעם הראשונה בה נחשד בכוונה לבצע פיגוע. בחודש אפריל השנה, במהלך ימי הרמדאן, הוא נתפס עם סכין בהר הבית ואף נידון לארבעה חודשים. הוא שוחרר לאחרונה וחזר לנסות לבצע פיגוע. המחבל סיפר שהגיע במונית, ירד באיזור המלונות בת״א והתחיל לצעוד רגלית לכיוון יפו. ״חיפשתי מקום הומה״, אמר בחקירתו.

ראש הממשלה יאיר לפיד בירך את כוחות הביטחון ואמר: "מדינת ישראל תפעל ביד קשה ובלי פשרות כנגד מי שמנסה לפגוע בנו. אני מברך את כוחות הביטחון על תפיסת המחבלים בתל אביב-יפו, בכך הם מנעו פיגוע משמעותי. אנו נדרשים להמשיך לפעול בכלל הכלים על מנת להחזיר את היציבות הביטחונית לאזור".

גם שר הביטחון גנץ התייחס לאירועים: "גם בעת הזו אנו פועלים בזירות רבות ורק בשבוע האחרון נמנעו מספר ניסיונות לפגוע באזרחי ישראל מגזרת יהודה ושומרון. זו הזדמנות טובה לברך את שוטרי היס"מ שמנעו את הפיגוע בתל אביב . נגביר את הפעילות באיוש בכל מקום בצירים בתפר ומכל מקום יידרש. נפרוס כוחות ונחזק שיתופי פעולה בין גופי הביטחון  המסר שלנו הוא פשוט: בכל מקום שבו יהיה טרור שלא יטופל - אנחנו נטפל בו זו חובתנו וזו המשימה שלנו".