.
צילום: פלאש 90

לפיד הנחה: ההיערכות לקיצור התורנויות בפריפריה ל-16 שעות תחל מייד

המתמחים משכו את מכתבי ההתפטרות: "עשינו היום צעד משמעותי". לפי הנחייה, בתי חולים יקבלו תקציבים, יחד עם תקנים נוספים, כדי שיוכלו לגייס מתמחים נוספים ולקצר את התורנויות
נוב ראובני
12 בספטמבר 2022
20:57

מחאת המתמחים: ראש הממשלה יאיר לפיד הכריע הערב (שני) כי ההיערכות לקיצור תורנויות המתמחים ל-16 שעות תחל בפריפריה באופן מיידי. ההיערכות תחל כדי שהמתווה שסוכם יוכל להיכנס לתוקף עד ספטמבר 2023. המטרה היא להעביר לבתי החולים תקציבים ולהקצות תקנים כדיש אלו יוכלו לגייס מתמחים נוספים ובכך לקצר את התורנויות. 

בתי חולים בכל רחבי הארץ שערוכים כבר עתה באופן חוקי, יוכלו לפעול ולקצר את התורנויות. לאחר הודעת ראש הממשלה, המתמחים משכו את מכתבי ההתפטרות. לפיד מסר בהודעתו כי "התורנויות של המתמחים לא שפויות, התנאים שלהם לקבלת החלטות של חיים ומוות לא אפשריים. התחייבתי שנעשה הכול כדי לקצר את הזמנים, נרתום איתנו את קופות החולים ובתי החולים".

איך נראית משמרת בת 26 שעות?

דוקטור ריי ביטון, יו"ר ארגון המתמחים מרשם, אמרה בתגובה כי "אין ספק שעשינו היום צעד משמעותי לקראת התחלת היישום של קיצור התורנויות. המעורבות האישית של ראש הממשלה ושל מנכ"לית משרדו איפשרו את פריצת הדרך ואנחנו מודים להם על כך. מצפים ממשרד האוצר להעביר את התקציב שסוכם באופן מיידי להתחלת התהליך".

כך עובדים המתמחים ברחבי העולם