t
בלקן ביט בוקס

בחירות העורכים - כאן 88 | 13.9.2022

עדכון אחרון - 13.9.2022
מערכת כאן חדשות
14 בספטמבר 2022
13:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

Balkan Beat Box – Break the Law

על שלוש רגליים עומדת "המפלצת" בלקן ביט בוקס: הגרוב המלהטט של תמיר מוסקט בתופים ובכלי ההקשה, נשיפותיו הרועמות והמרטיטות של אורי קפלן בסקסופון והשירה החדה והישירה של תומר יוסף, שנעה בין להיטות של מטיף פוליטי לפלואו של ראפר במועדון בניו-יורק או בקינגסטון. שלושתן מופיעות במלוא הדרן בשיר החדש של ההרכב, Break The Law, הצצה ראשונה לאלבום החדש שיצא בהמשך השנה. יחד עם זאת, השיר החדש מציג את הבלקן במודל חדש ושונה במקצת מהחומרים המוכרים של הלהקה. מילולית, זהו שיר מהורהר ופוליטי ומוזיקלית הוא מתכתב עם הפקות סול חמימות לא פחות מאשר עם צלילי הבלקן והאתניות המזוהה עמם בלהיטי העבר. אולי זו התבגרות, אולי פאזה חולפת ואולי זו השפעת נופי המדבר הישראלי הנשקפים מהאולפן של תומר יוסף בקיבוץ צאלים, שבו נוצר השיר וסביבו גם צולם הקליפ (אותו יוסף גם ביים). בכל אופן, אנחנו מקבלים גם את הצד הזה של הבלקן ביט בוקס בברכה ובריקוד.

Tamir - Changes

לפני שהוא התפוצץ והפך לאחד השמות החמים במוזיקה הישראלית, תמיר גרינברג ניסה את מזלו בארה"ב אבל החיים אתם יודעים, לא הולכים לפי החליל שלנו וגרינברג חזר לארץ קצת מתוסכל. לדבריו, אחד הדברים שהחזיקו אותו שפוי היה זיכרון האהבה ישנה עליו הוא התרפק וממנו שאב השראה. הסינגל Changes נולד בתקופה הזו וממשיך להרחיב את גבולות הגזרה המוזיקליים של תמיר שהפעם מביא ניחוחות של מייקל קיוואנוקה.

d4vd – Romantic Homicide

האמת היא שאין הרבה מידע על d4vd ( (יש לבטא "דיוויד") והתחושה היא שהאיש פשוט הגיע משום מקום. יותר נכון, הילד הגיע משום מקום ואולי זו גם הסיבה שהוא מסתתר מאחורי שם בדוי ואולי אנחנו לא בגיל הנכון כדי להבין את התופעה. הנער בן ה-17 התחיל ליצור מסיבות שאולי ישמעו לרובנו מוזרות. d4vd היה פעיל מאוד, כמו הרבה נערים בני גילו, בקהילת שחקני Fortnite והוא החל לעלות סרטוני רילס שבהם הוא מתועד משחק ומאזין למוזיקה. כשהוא התחיל לקבל התראות על הפרת זכויות יוצרים בגלל שימוש לא חוקי במוזיקה הוא החל ליצור מוזיקה לעצמו. המוזיקה שהוא יצר לעצמו סדרה לו חוזה בלייבל Darkroom שבו חתומה גם בילי אייליש. השיר Romantic Homicide צמח בטיק טוק ומשם מצא דרכו לראש המצעדים הוויראליים ברחבי העולם. אם עוד לא הבנתם ככה מייצרים להיטים היום, תתרגלו.

Maggie Rogers - Want Want

בין הופעות בקואצ'לה לסיום לימודים בהארווארד, מגי רוג'רס הוציאה אלבום שני ומדובר בסוף יולי האחרון. Want Want, הסינגל השני מתוך האלבום נכתב עם חבר ותיק, בסטודיו קטן שמעל בית הוריה במיין. מאז הוא בילה, שלא לומר נתקע, שנה וחצי באולפנים עד שנמצאו קצב התופים והגיטרות הנכונות. רוג'רס שהתגלתה אי שם ב-2016 בידי פארל ווילאמס - הוא היה מורה בכיתת האמן שבה נכחה, חוגגת לדבריה מיניות בשיר שעמוס ברגשות ותשוקות. להשלמת התמונה המלאה: הקליפ של השיר צולם בבר קריוקי בקוריאה טאון בניו יורק, דביק ועמוס באורות ניאון שמאירים את רוג'רס בצורה קצת אחרת, כזו שלא מתנצלת על מי שהיא.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים