פנטום האופרה באוסטרליה, בחודש שעבר
צילום: גטי אימג'ס

אחרי 35 שנה: המסך יורד על המחזמר "פנטום האופרה"

המחזמר הוותיק ביותר שמוצג בברודוויי יעלה בפעם האחרונה בפברואר הקרוב • המחזמר של אנדרו לויד וובר הוצג לראשונה ב-1986 בלונדון וכעבור שנתיים עלה בברודוויי • בשנת 2004 עלה בבתי הקולנוע עיבוד למחזמר, שביים ג'ואל שומאכר
אלון פרוכטר
17 בספטמבר 2022
00:38

המחזמר "פנטום האופרה" יירד בעוד חמישה חודשים מהבמות בברודווי, לאחר שהציג שם במשך 35 שנים. מפיקי הגרסה האמריקנית של המחזמר הודיעו אמש (שישי) כי ההופעה האחרונה של המחזמר הוותיק ביותר שמוצג ברובע התאטראות המפורסם של מנהטן, תתקיים ב-18 פברואר הקרוב.

הגרסה המקורית בכיכובם של שרה ברייטמן ומייקל קרופורד (1986)

המחזמר המצליח של המפיק והמלחין הבריטי אנדרו לויד וובר, מבוסס על הרומן הצרפתי של גסטון לרו שיצא לאור ב-1910. הוא עלה לראשונה על במת הווסט-אנד בלונדון ב-1986 וכעבור שנתיים בברודוויי, בהפקה בכיכובם של זמרת הסופרן הבריטית שרה ברייטמן וזמר הטנור הבריטי מייקל קרופורד.

המחזה זכה בפרס התיאטרון הבריטי ובפרס הטוני האמריקני למחזמר הטוב ביותר. עיבוד קולנועי למחזמר בכיכובם של אמי רוסום וג'רארד באטלר ובבימויו של ג'ואל שומאכר, יצא לאקרנים ב-2004.

הגרסה הקולנועית בכיכובם של אמי רוסום וג'רארד באטלר (2004)

על פי ההערכות, "פנטום האופרה" הניב הכנסות של יותר מחמישה מיליארד דולרים בשלושת העשורים שבהם הועלה בארצות הברית וברחבי העולם. בקיץ 2019 הוצג המחזמר בישראל במשך חודש שלם במשכן לאומניות הבמה בתל אביב.