סורוקה
לארין אבו אל גיעאן

נקבע מותה של פעוטה שנשכחה ברכב במשך שעות

אחד מראשי המשפחה סיפר שאביה של הפעוטה היה בקניות ושכח אותה במכונית. אימה וסבתה שמו לב שהיא לא נמצאת והחלו לחפש אחריה. כשנמצאה לאחר כשלוש שעות הפעוטה פונתה במצב אנוש לבית החולים
אסף פוזיילוב
17 בספטמבר 2022
16:42
עודכן ב 18:36

בבית החולים סורוקה בבאר שבע נאלצו היום (שבת) לקבוע את מותה של לארין אבו אל גיעאן, בת 3 מהפזורה הבדואית, שנשכחה במשך כשלוש שעות ברכב באזור חורה. אחד מראשי המשפחה סיפר שאביה של הפעוטה היה בקניות ושכח אותה במכונית. אימה וסבתה שמו לב שהיא לא נמצאת והחלו לחפש אחריה. כשנמצאה לאחר כשלוש שעות הפעוטה פונתה במצב אנוש לבית החולים. בני משפחתה עוררו מהומה במיון וצוותי ביטחון הוזעקו כדי להוציאם החוצה.

 לארין אבו אל גיעאן

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מתחילת שנת 2022 מתו חמישה ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב, שניים מתוכם מהחברה הבדואית. בשנת 2021 מתו שישה ילדים כתוצאה משיכחה או הילכדות ברכב.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מסרה: "בימים חמים כמו היום הטמפרטורה ברכב סגור יכולה להגיע במהירות ל-70 מעלות. אנחנו שבים ומזכירים להורים ולכל מי שמסיע ילדים לוודא כי כל הילדים יצאו מהרכב בסוף הנסיעה. לפני שנועלים את הרכב פותחים את הדלת האחורית ומוודאים שאף ילד לא נשכח. בחנייה מוודאים שהרכב נעול ומרחיקים את מפתחות הרכב מהילדים למניעת כניסת ילדים לרכב ללא השגחה".