גבעת חלפון אינה עונה
צילום מסך

מתנה לכבוד החגים: התסריט של סרט הקאלט מוצע למכירה

6 שנים אחרי מותו מוצעים למכירה עמודים מקוריים מתוך הסרט גבעת חלפון אינה עונה של אסי דיין, בהם הערות בכתב ידו • המשפחה הבהירה כי הם ימכרו לאנשים שונים במחשבה שההיסטוריה תעבור ליותר אנשים
שני נחשוני
19 בספטמבר 2022
16:38

עמוד הפייסבוק לזכרו של אסי דיין העלה אתמול (ראשון) הצעה לרכישת עמודים מקוריים עם הערות בכתב יד, מתוך התסריט של ״גבעת חלפון אינה עונה״, כשהם ממוסגרים. עמודי התסריט כוללים בתוכם גם סצינות שירדו בעריכה, במטרה למכור כל דף בנפרד בכדי ש"כל אחד יוכל לגעת בהיסטוריה", אמר אייל איליה מפנטגון מכירות פומביות, ששם יימכר התסריט לציבור.

כל דף מוצע למכירה ב-120 דולר כמחיר פתיחה, כשהדף היקר ביותר שמכיל סצינות מאוד מוכרות  וידועות בציבור הישראלי, מגיע ל-220 דולר. בית המכירות הפומביות מאמינים שכל דף יגיע לאלפי דולרים ויותר. כל הדפים הם מתוך הכתיבה הראשונית של הסרט ביוני 1976. בעמוד הפייסבוק תוכלו למצוא "מפת דרכים למחפשי האוצרות" - עם הסבר לכתוב בכל דף.

התסריט מלכתחילה אינו מלא, כיוון שחולק בין בני משפחת דיין כמזכרת מאסי. לטענת איליה המכירה של כל דף בנפרד לציבור, ולא מסירת התסריט למוזיאון היא "כדי שהתסריט יגיע לכמה שיותר אנשים", מתוך מחשבה כי זה יותר מאשר כמות האנשים שפוקדים את המוזיאון יום יום.