.

גלי צונאמי תועדו במקסיקו לאחר רעידת אדמה חזקה

בירת מקסיקו הרגישה גם כן את רעידת האדמה שהתרחשה במערב המדינה. הנשיא אוברדור יצא במפתיע מארמון הנשיאות ואמר: "נקווה שלא קרה שום דבר קשה" • בוקר למחרת הורגשה שוב רעידת אדמה במיצ'ואקאן בעוצמה של 5.6 דרגות
בן יניב ושחר אלהרל
19 בספטמבר 2022
22:08
עודכן ב 22:38

רעש בעוצמה של 5.6 דרגות היכה היום (שלישי) שוב את מדינת מיצ'ואקאן. מניין ההרוגים עלה לשניים עם עשרה פצועים בדרגות פציעה שונות. סוכנות ההגנה האזרחית הודיעו כי דווחו על למעלה מ-200 מבנים שניזוקו כתוצאה מהרעידה הבוקר וזאת שפקדה את אותו האזור אתמול בלילה. 

במערב מקסיקו פקד אתמול רעש עז ועוצמתו 7.5 דרגות. מוקד רעידת האדמה היה מול חופי מדינת מיצ'ואקאן, בעומק עשרה קילומטרים מתחת לפני הקרקע. רעידת-האדמה הורגשה היטב גם בבירת מקסיקו, מקסיקו סיטי, ותושבים רבים נמלטו בבהלה מהבתים ומהמשרדים אל הרחובות, כשקולות האעזקה ברקע. גלי צונאמי בגובה מקסימלי של 0.32 מטרים נצפו בחוף מקסיקו המערבי.

אנדרס מנואל לופס אוברדור נשיא מקסיקו יצא מארמון הנשיאות לאחר הרעש ואמר בשידור חי לכלי התקשורת המקסיקנים: "רעידת אדמה בעוצמה של 6.8 נרשמה במיצ'ואקאן. נקווה שלא קרה שום דבר קשה". הנתון הרשמי שפורסם על ידי המרכז הגיאולוג האמריקני הוא עוצמת רעידת אדמה של 7.6  דרגות.