עדנאן סייד לאחר שחרורו
צילום: אי-פי

בעקבות פודקאסט: מורשע ברצח בארה"ב שוחרר אחרי 23 שנה בכלא - וייערך לו משפט חוזר

ההסכת העלה ספקות בנוגע להרשעה של עדנאן סייד ב-1999. השופטת פסקה שלא נחשפו ראיות שיכלו לזכות את סייד
איתמר מרגלית
20 בספטמבר 2022
09:34

שופטת במרילנד אישרה הלילה (שלישי) לבטל הרשעה ברצח בעקבות פרק בפודקאסט "Serial". הפודקאסט, שעוסק בחקירות רצח, העלה ספקות בנוגע למעורבותו של עדנאן סייד ברצח חברתו לשעבר הא מין-לי. הוא שוחרר לאחר שריצה 23 שנות מאסר וייערך לו משפט חוזר.

השופטת מליסה פין פסקה כי התביעה לא חשפה ראיות שיכלו לסייע לסייד במשפט, לפיהן היו שני חשודים אחרים שייתכן והיו מעורבים ברצח. סייד הורשע ברצח מדרגה ראשונה ובחטיפה. בעקבות הזיכוי, יוצרי ההסכת יפרסמו פרק נוסף בנושא. 

סייד אחרי שחרורו. צילום: אי-פי

סייד, כיום בן 41, ריצה מאסר עולם וטען לאורך כל הדרך לחפותו. בשבוע שעבר הגישו התובעים בקשה לבית המשפט לבטל את ההרשעה בגלל ש"המדינה לא בטוחה אם ההרשעה אמינה".

הפודקאסט הושק בשנת 2014 והצליח בגדול בין לילה. העונה שבה עסקו בסייד הייתה גם העונה הראשונה של ההסכת. המגישה, שרה קניג, העלתה שאלות לגבי הראיות נגד סייד. באחד הדיווחים נטען כי סייד נראה בספרייה העירונית בזמן הרצח.

המקרה של סייד הגיע גם ל-HBO שעשו ממנו סדרה דוקומנטרית בת ארבעה חלקים ב-2019. יוצר הסרט שכר חוקרים פרטיים והגיע לתומכים נוספים בגרסתו של סייד בעקבות פרסום הפודקאסט. במרץ 2019 דחה בית המשפט העליון במרילנד בקשה של סייד למשפט חוזר. הוא עתר לבית המשפט העליון, אך גם שם דחו את הבקשה.