בר לב
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

השר בר לב בריאיון ראשון לאחר הכישלון בפריימריז: "אנשי המרכז-שמאל לא ממש אוהבים משטרה"

השר לביטחון הפנים לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "הייתי עסוק בענייני משרדי לא עסקתי לחלוטין בהתמודדות לפריימריז. אהיה השר לביטחון הפנים בממשלה הבאה בסבירות גבוהה"
בחצי היום עם אסתי פרז
21 בספטמבר 2022
12:54

השר לביטחון הפנים עמר בר לב אמר היום (רביעי) כי אחת מהסיבות שהביאו לכישלונו בפריימריז במפלגת העבודה היא ש"אנשי המרכז-שמאל לא ממש אוהבים משטרה". בריאיון ראשון מאז דחיקתו למקום התשיעי ברשימה, אמר השר בריאיון עם אסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב כי סיבה נוספת לדחיקתו מהמקום הראשון ברשימה למקום התשיעי היא שהיה עסוק בענייני משרדו ולא בפריימריז. בר לב הוסיף כי הוא לא פורש מהמפלגה ואמר בביטחון כי יהיה השר לביטחון הפנים גם בממשלה הבאה "בסבירות גבוהה".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

בר לב הסביר את דבריו על קהל בוחריו ואמר שבמהלך כהונתו כשר לביטחון הפנים הוא עשה שורה של צעדים שנועדו לחזק את המשטרה ו"בתור אנשי מרכז-שמאל אנחנו אוהבים שלום ואחווה. כל עניין של אלימות פנימית או התחזקות של גורמים שלעיתים רחוקות האזרח הפשוט נתקל בהם במצב נוח - זה לא עושה לנו הרגשה טובה".

כשברקע הרצח של שולמית רחל עובדיה בת ה-84 בפיגוע בחולון אמש, התייחס השר לביטחון הפנים גם להסלמה הביטחונית. "אני לא בטוח שאנחנו בתהליך של הידרדרות. אנחנו במצב מאוד לא טוב הרבה מאוד זמן - בעיקר ביהודה ושומרון", אמר. לדבריו, גם במצב הזה ההתנהלות הפורמלית בהר הבית במהלך חגי תשרי צריכה להיות רגילה לחלוטין - וכי יש לאפשר ליהודים להתפלל במקום כבשגרה.

על השאלה אם אפשר להגדיר את ההסלמה כאינתיפאדה אמר בר לב שהוא אינו יודע: "בדרך כלל מגדירים אינתיפאדה כמעט בדיעבד, אבל אני לא חושב שזאת אינתיפאדה". השר המשיך והסביר: "מה שמאפיין אינתיפאדה זה התעוררות ההמונים ביהודה ושומרון - וזה לא קורה לשמחתי. לצערי יותר ויותר צעירים פלסטינים אוחזים בנשק ויוצאים גם כנגד המתיישבים וכוחות צה"ל - אני מאוד מקווה שזה לא יתפתח".