יאיר לפיד
צילום: מארק ישראל סלם, לע"ם

לפיד יקרא באו"ם לקידום פתרון שתי המדינות, בנט תקף - "אין היגיון"

ראש הממשלה ינצל את נאומו בעצרת הכללית לקידום המשא ומתן עם הפלסטינים • ראש הממשלה החליפי תקף: "אין היגיון להציף מחדש את רעיון המדינה הפלסטינית"
גילי כהן
21 בספטמבר 2022
20:14
עודכן ב 21:27

ראש הממשלה יאיר לפיד יקרא לקדם את פתרון שתי המדינות בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם מחר. כך דווח הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. ראש הממשלה אמר כי הוא סבור שיש מקום לחזק את הרשות הפלסטינית. 

הפרסום עורר ביקורת באגף הימני של הממשלה המכהנת. ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט אמר: "אין שום היגיון להציף מחדש את רעיון המדינה הפלסטינית. החוכמה היא לא לריב עם כל העולם לשם המריבה, ומנגד, לא להתפרק מנכסינו כדי להתנחמד ולמצוא חן. צריך לומר את הדברים כהווייתם - אין מקום למדינה נוספת בין הים לירדן". 

שר המשפטים גדעון סער הגיב גם הוא לפרסום בחשבון הטוויטר שלו: "הקמת מדינת טרור ביהודה ושומרון תסכן את בטחון ישראל. רוב העם בישראל ונציגיו לא יאפשרו לזה לקרות". 

שרת הפנים איילת שקד, יו"ר מפלגת הבית היהודי, הגיבה גם היא: "לראש ממשלת המעבר לפיד אין לגיטימציה ציבורית לסבך את ישראל עם אמירות שיגרמו נזק למדינה. מדינה פלסטינית מסוכנת למדינת ישראל".

בנוגע לאיראן קרא לפיד באו"ם להסכם גרעין טוב יותר. גורם מדיני בכיר אמר: "אנחנו מאמינים שלא כדאי להמשיך את הוואקום ואת הדשדוש - צריך ללכת ללונגר אנד סטרונגר", אמר. לפיד דיבר גם עם מנכ"ל אל-על על תגבור הטיסות הישראליות ממוסקבה. גורם מדיני בכיר הוסיף: גיוס 300 אלף החיילים נועד להצדיק מלחמה שלא צריכה להתרחש מלכתחילה. "אני חושש לגורל היהודים ברוסיה", הוסיף.