רה"מ לפיד, השבוע
צילום: רויטרס

מנכ"ל משרד החוץ: "רה"מ לפיד מאמין בפתרון שתי המדינות"

אלון אושפיז התראיין לכאן רשת ב לקראת נאום ראש הממשלה בעצרת הכללית של האו"ם • ליברמן: כל הדיבורים על הקמת מדינה פלסטינית - כניעה לטרור • בנט תקף אמש את רה"מ: "אין היגיון להציף מחדש את רעיון המדינה הפלסטינית"
מיכאל שמש
22 בספטמבר 2022
06:12
עודכן ב 10:30

לקראת נאום ראש הממשלה יאיר לפיד הערב בעצרת הכללית של האו"ם, מנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז התראיין הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. אושפיז אמר כי ראש הממשלה לפיד מאמין בפתרון שתי המדינות. שר האוצר אביגדור ליברמן תקף את לפיד: "כל הדיבורים על הקמת מדינה פלסטינית - כניעה לטרור".


האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל משרד החוץ בכאן רשת ב

ראש הממשלה לפיד נועד בניו יורק עם ראש ממשלת בריטניה ליז טראס והפציר בה להימנע מפשרות נוספות מול איראן. לפיד הדגיש כי ציפיית ישראל היא שיקודם הסכם ארוך טווח ותקיף יותר שייתן מענה לכל קשת האיומים שמקורם באיראן. בפגישה הביע לפיד את תנחומיו העמוקים, על מותה של המלכה אליזבת השנייה.

אמש אמר ראש הממשלה החליפי, נפתלי בנט, כי אין שום מקום או היגיון להציף מחדש את רעיון המדינה הפלסטינית. לדבריו, אין מקום למדינה נוספת בין הים לירדן. לא רק בשל זכותנו על הארץ. גם ברמה המעשית, אין שום היתכנות או תוחלת למהלך מדיני עם הפלסטינים", דברי בנט. גם השרים אלקין וסער מתנגדים למהלך ואומרים כי "חזונו של לפיד להקים מדינה פלסטינית בלב הארץ הוא שגיאה קשה, אינו חלק מקווי היסוד של הממשלה, זהו מהלך שיסכן את ביטחון ישראל, רוב העם בישראל ונציגיו לא יאפשרו לזה לקרות".

בתוך כך, נאם אתמול נשיא איראן אבראהים ראיסי בעצרת האו"ם. בנאומו תקף את ארצות הברית שהפרה לטענתו את הסכם הגרעין והוסיף כי כולם יודעים שמטרות היכולות הגרעיניות הן לשלום ואנושיות, ואינו איום. עם תחילת נאומו עזב את האולם שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן כמחאה.